BAYC Davasında Özet Karar Yayımlandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

Bored Ape Yatch Club’ın (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs’in açtığı davada özet karar yayımlandı.

Yuga Labs‘in açtığı davada yayımlanan özet kararı topluluk yasal bir zafer olarak adletti. Bununla Bir arada Yuga Labs, mahkeme müracaatında haklı çıktı.

Yuga Labs, Özet Mahkeme Kararında Haklı Çıktı

Bir Kaliforniya yargıcı, Yuga Labs şirketine ilişkin tanınan Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonuna karşı açılan davalarda kısmi özet kararla Bir arada haklı bulundu.

Davanın diğer tarafında yer Meydan Ryder Ripps ve Jeremy Cahen, Bored Apes’e benzeri pozlar veren, BAYC’ye misal pazarlama gereçleri kullanan NFT koleksiyonunun gerisindeki ikiliydi. Fakat mahkeme koleksiyonun, Yuga Labs‘in müsaadesi olmadan BAYC markalarını kullanarak satış yaptığına karar verdi.

Ek olarak, benzeri Eser görünümü ile gerçek bir BAYC NFT satın almak yahut token izleme araçlarıyla kıymetlerini takip etmek isteyen tüketicilerin başını karıştırarak “karışıklığa neden olacak şekilde” olduğuna karar verdi. Ayrıyeten, mahkeme, koleksiyonun projesinin başarılı olması nedeniyle sanıkların BAYC markalarını kullanmasının ne adil kullanım ne de sanatsal Anlatım olduğunu, yanıltmaya yönelik olduğuna karar verdi. Mahkeme ayrıyeten, sanıkların kullandığı Meydan isimlerinin, Baş karışıklığı yaratabileceğine karar verdi. Yuga Labs, siber işgal nedeniyle 200.000 dolar tazminat istemiş olsa da, mahkeme bu iddiayı reddetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir