Bank for International Settlements’ten, Kripto Analizi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 16, 2022 Yorum Yok

Bank for International Settlements (BIS), ferdî kripto yatırımcılarının Aka çoğunluğunun Nakit kaybettiğini açıkladı.

Kripto ayı piyasasında, kurumsal ve ferdî yatırımcılar hayli Çok ziyan etti. Bilhassa bu sene gerçekleşen, Terra krizi ve FTX çöküşü piyasayı derinden etkiledi. Ortalama yüzde 80‘lik bir düşüş yaşayan kripto piyasasına, ABD faiz kararları da Misli bir vuruş vurdu. bütün geçen süreçler kripto endüstrisi için ayı piyasası olarak tabir edildi. Yatırımcıların Nakit kayıpları, tahlil ve araştırma şirketlerinin de dikkatini çekti. İsviçre merkezli BIS, yaptığı araştırmada yatırımcıların yüzde 81‘inin ziyan ettiğini açıkladı.

Kripto Düşüşleri Yatırımcıları Etkiledi

Bank for International Settlements (BIS), kripto para yatırımcılarının süreçlerine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi.

İsviçre merkezli BIS’in raporlarında, 2015 yılından 2022 yılına kadar 95 ülkeyi kapsayan bilgiler derlendi. Datalar ortasında, yatırımcıların çoğunluğunun Bitcoin fiyatı 20 bin dolar düzeylerindeyken piyasaya katıldığı yer aldı.

Analiz, kripto piyasasına giren yatırımcıların yüzde 81‘inin ziyan ettiğini açıkladı. BIS bulguları ortasında, kullanıcıların yüzde 40‘ının 35 yaş altı erkekler olduğu ortaya çıktı. Ayrıyeten dünya çapındaki kullanıcıların, yüzde 35‘ten azı bayan kullanıcı olarak belirlendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir