Avustralya’daki Kripto ETF’leri Delist Ediliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 02, 2022 Yorum Yok

Cosmos Asset Management, Avustralya’da hizmete sunduğu kripto ETF fonlarından ikisini delist etmek için müracaatta bulunacak.

Kripto ayı piyasasının tesirleri global çapta sürüyor. Birçok yatırım şirketi ve bankalar, kripto paralara yatırım sağlamak maksadıyla ETF hizmetlerine giriştiler. Yatırımcılardan ağır talep görmeyi hedefleyen hizmetler, kripto ayı piyasasının tesiriyle başarısız oldu. Bitcoin ETF eserlerinin dünya genelinde yayılması, kripto boğa piyasasını tetikleyen ögelerden biri olmuştu. Fakat işler değişti ve artık yatırım şirketleri ETF hizmetlerini askıya alıyor.

Kripto ETF’leri Beklentiyi Karşılayamadı

Yılın ikinci çeyreğinde Avustralya’da başlatılan Bitcoin ETF’leri, çıktığı periyotta ağır İlgi gördü. Lakin daha sonra şiddetlenen kripto ayı piyasası, yatırımcıları Geri çekilmek zorunda bıraktı.

Cosmos Asset Management, Avustralya’daki Cboe borsasında süreç gören fonlarını (ETF) delist etmeye başladı. Süreç gören fonlarından ikisini delist etmek için müracaatta bulunacak.

Sidney merkezli yatırım şirketi, Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) ve Purpose Ethereum Access ETF’yi (CPET) delist etmek için hazırlık yapıyor. Yatırım şirketine ilişkin bu fonlar, Toronto taşınır Değerler Borsası’nda süreç görüyor. Borsada yer Meydan Purpose Bitcoin ETF ve Purpose Ethereum ETF, ilgili eserlere borsalar aracılığıyla yatırım yapıyor.

İki fonun Yekün varlık bedeli yaklaşık 1.1 milyon dolar olarak belirlendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir