Avustralya Düzenleyicisi, FinTech Şirketine Dava Açtı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, FinTech şirketi Block Earner‘a lisanssız kripto hizmetleri nedeniyle dava açtı.

Block Earner, kripto varlıklarından getiri sağlayan Türlü Eser hizmetleri sunuyor. Avustralya taşınır Değerler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), bu eserlerin lisanslı olması gereken kayıtsız yönetilen yatırım planları olduğunu tez ediyor.

Avustralya Düzenleyicisiden Block Earner’a Lisanssız mahsul Davası

Avustralya’nın mali düzenleyicisi, FinTech şirketinin lisanssız kripto eserleri sunduğuna dair telaşları münasebet göstererek Sidney merkezli Block Earner’a dava açtı.

Düzenleyici Kurum tarafından yapılan açıklamaya nazaran ASIC, federal mahkemede “beyanlar, ihtiyati önlemler ve maddi cezalar” talep eden bir sivil ceza evrakı açtı. Mahkeme şimdi birinci duruşma tarihini belirlemedi.

ASIC reis Yardımcısı Sarah Court yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Block Earner’ın Müsait bir kayıt yahut Avustralya Finansal Hizmetler lisansı olmadan finansal eserler sunarak tüketicileri Kıymetli muhafazalardan mahrum bırakmasından telaş duyuyoruz. Bir eserin bir kripto varlığa dayanması, finansal hizmetler yasasının dışında kaldığı manasına gelmez.”

Block Earner CEO’su: Ceza Belgesi Hayal Kırıklığına Uğrattı

Aave ve Coinbase dayanaklı bir FinTech şirketi olan Block Earner’in yöneticisi, hukuksal ceza evrakının Hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

Şirketin CEO’su Charlie Karaboga, savlara şu halde Karşılık verdi:

“Alanımızdaki düzenlemeleri memnuniyetle karşılıyoruz ve Avustralyalı kullanıcılara ASIC tarafından sağlanan var yönergeler kapsamında düzenlenmiş ve uyumlu bir formda birçok hizmet sunabilmek ve düzenleyici altyapı oluşturmak için Değerli kaynaklar harcadık”

Karaboga, kelamlarını, “Lisanslama gerekliliklerinin Aleni olduğu istikbal eserlerimiz için Avustralya Kredi Lisansı müracaatında bulunduk ve ASIC’e AFSL müracaatında bulunma niyetimizi bildirdik” diyerek destekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir