Avrupa Birliği, Kişisel Kripto Cüzdanlarını Yasaklamayacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 22, 2023 Yorum Yok

Avrupa Birliği (AB), şahsî kripto cüzdanlarını yasaklamaktan kaçınırken, bu cüzdanların süreç limitlerine tabi tutulması üzerinde duruyor.

Kripto paraların yükseliş ve çöküş senaryoları, global çapta mercek altında inceleniyor. Bilhassa FTX ve Alameda’nın amansız yükselişleri sonrasında gerçekleşen iflasları, bütün kripto yatırımcılarını Olumsuz bir biçimde etkilemişti. Başta ABD’li düzenleyiciler olmak üzere, birçok kesime Yargıç yetkiliden ataklar gelmeye başladı. Bu kapsamda Avrupa Birliği, kripto düzenlemeleri kapsamında, kişisel kripto cüzdanlarının yasaklanmasına aksi bir görüş belirtti.

Avrupa Birliği, Şahsî Kripto Cüzdanlarına Yönelik Atılım Yaptı

Kara Nakit aklamayı tedbire ve kripto düzenlemeleri kapsamında Avrupa Birliği (AB), şahsî kripto cüzdanlarını yasaklamak istemediklerini açıkladı. Lakin AB, bu ferdî kripto cüzdanlarının süreç limitlerine tabi tutulması gerektiğini düşünüyor.

Kişisel kripto cüzdanları ve şahsî kripto adresleri, Avrupa Parlementosu yetkililerinin nezaret dışı hizmetlerin büsbütün yasaklanmaması gerektiğini düşünmeleri üzerine tekrar münakaşa konusu oldu.

The Block tarafından yapılan habere nazaran, kapalılığı artıran kripto varlıklar, kapalılık cüzdanları yahut kripto karıştırıcılar, kara Nakit aklamayla uğraş düzenleme tasarısının var metni kapsamında yasaklanabilecek. Lakin, metinde yapılan nihayet değişiklikler kapsamında, bu kısıtlayıcı kararların birden fazla durumda ferdî kripto cüzdanları için geçerli olmaması gerektiği Anlatım ediliyor.

İşlem limitlerine ait tartışmalarda, Avrupa Parlamentosu’nun kara Nakit aklamayı tedbire tasarısına ait incelemesinin nihayet versiyonunun, “kendi kendine barındırılan cüzdanlar” yerine “kendi kendine barındırılan adresler” olarak değiştirilmesiyle sonuçlandı.

Ayrıca, ferdî kripto cüzdanları, sahibinin belirlenememesi durumunda 1.000 sterlin (1.070 dolar) süreç sonuna tabi olmaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir