Argo Blockchain, Toplu Davayla Diken Üstünde

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 27, 2023 Yorum Yok

Argo Blockchain, birinci halka arzı sırasında yatırımcılarına yanlış beyanda bulunduğu ve Noksan bilgi verdiği gerekçesiyle toplu dava edildi.

Kripto şirketlerinin yasal süreçleri bu yıla da damgasını vurmaya başladı. Bilhassa Ripple ve SEC ortasındaki çetin çabanın, bu Yıl son bir sonuca varması bekleniliyor. diğer taraftan, kripto Nakit piyasasının yaşadığı çöküş nedeniyle birçok şirket de davalık oldu. Kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, yatırımcılarına yanlış beyanda bulunduğu ve Noksan bilgi verdiği gerekçesiyle toplu davayla karşı karşıya kaldı.

Argo Blockchain, Yatırımcıları Yanılttığı Gerekçesiyle Davalık Oldu

Kripto madencilik şirketi Argo Blockchain, iflastan kaçınmak için ağır mesai harcıyor. Şirket, Galaxy Digital’e 65 milyon dolarlık bir tesis satışı gerçekleştirmişti. Kuvvetli süreçler geçiren madencilik şirketi, artık de toplu dava ile çaba edecek.

Argo Blockchain yatırımcıları, madencilik şirketine 2021’deki birinci halka arzı sırasında yanlışsız olmayan beyanlarda bulunduğu ve Kıymetli bilgileri paylaşmadığı gerekçesiyle toplu dava açtı.

Davada, şu tabirlere yer verildi;

“Arz Dokümanları ihmalkar bir halde hazırlanmış ve Sonuç olarak, gerçek olmayan maddi gerçek beyanları içeriyordu yahut yapılan beyanların aldatıcı olmaması için Gerekli diğer gerçekleri belirtmeden çıkarıldı.”

Dava, yatırımcıların madencinin finansal beklentilerinin abartılı bilgilerine inandırılmalarını kapsıyor. Davadaki bir açıklamada, yatırımcıların gerçekleri bilmeleri halinde bu halka arza katılmayacaklarının altı çizildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir