Animoca Brands, Fon Kesintilerini Yalanladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 25, 2023 Yorum Yok

Animoca Brands, metaverse fonunda kesintiler yapıldığı ve fon amacının 2 milyar doların altına düştüğünü belirten haberleri yalanladı.

Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, anonim kaynakların ortaya attığı bilgilere bakıldığında, yanlış bilgilerin kimden çıktığını anlamanın güç olduğunu belirtti.

Risk sermayesi şirketi ve Web3 oyun geliştiricisi olan Animoca Brands, Ocak ayında 1 milyar dolar olarak belirlenen fonun, 200 milyon daha düşürülerek 800 milyon dolara çekildiğine yönelik haberlerin temelsiz olduğunu açıkladı.

Animoca Brands, Ortada Bir Sıkıntı Görmüyor

Animoca Brands, fon amacının 800 milyon dolara düşürüldüğüne yönelik haberlerin temelsiz olduğunu açıklarken, fonun 6 milyar dolardan 2 milyar dolara düşmesi istikametindeki tartışmaları da küçümsedi.

Geçtiğimiz gün gündeme düşen haberlerde, Animoca Brands‘ın fon maksadını Ocak ayında 2 milyar dolardan 1 milyar dolara indirdiği ve daha sonra 800 milyon dolara düşürdüğü yer almıştı.

Gündemden düşmeyen fon, metaverse odaklı orta ve geç etap teşebbüslere kapital tahsis etmek hedefiyle Kasım ayında duyuruldu. İlan vaktinde Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, fon gayesinin ne kadar kapital toplandığına bağlı olarak, 1 milyar dolar ila 2 milyar dolar ortasında olduğunu belirtmişti.

Son olarak Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan kuruluş, 2 milyar dolardan 1 milyar dolara düşürüldüğüne yönelik haberlerin temelsiz olduğunu, fon duyurusunda 1 milyar doların her Vakit beyan edilen gaye olduğunu savundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir