Amazon, Lojistik Hızını Artırmak İçin Yapay Zekaya Odaklanıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 15, 2023 Yorum Yok

Amazon, Eser ve alıcı ortasındaki arayı en üye indirmek için Yapay zeka (AI) teknolojisini kullandığını duyurdu. 

Amazon’un şimal Amerika ve Avrupa Operasyon Hizmetleri reis Yardımcısı Stefano Perego, CNBC’ye verdiği demeçte mevzu ile ilgili bilgiler verdi. Perego, Yapay zekanın Amazon’un operasyonlarının Türlü istikametlerinde rol oynadığını söyledi. Perego, bu teknolojinin hava durumu üzere değişkenleri dikkate alarak rotaların haritalanması ve planlanması üzere hususlarda dayanak sağladığını belirtti. 

Yapay Zeka, Amazon’un Maksatlarına Ulaşmasına Yardımcı Oluyor

Başkan yardımcısı, müşterilerin Amazon’da Eser ararken yanlışsız eseri bulmalarına Yardımcı olmak için de Yapay zeka teknolojisini kullandıklarını söyledi. 

Perego, hizmet maliyetini düşürmek için Kıymetli olduğunu düşündükleri bir diğer alanın ise Eser yerleştirme olduğunu açıkladı. Perego yaptığı açıklamada: “Müşterilerimize sunduğumuz geniş Eser yelpazesine aşina olduğunuza eminim. Eserlerin nereye yetleştirileceğine karar Eda probleminin ne kadar karmaşık olduğunu bir düşünün, bunu müşterilere ulaştırma arasını azaltacak ve teslimat suratını artıracak halde yerleştirmek” sözlerini kullandı.

Amazon, eserleri Irak bölgeler yerine yakındaki depolardan müşterilere ulaştırmayı hedefleyen bölgeselleştirme teşebbüsüne öncelik veriyor. 

AI teknolojisi, Amazon’un bu amacına ulaşmasında Kıymetli rol oynuyor. Perego’ya nazaran şirketin bu hususta gayretleri başarılı oldu ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki alıcı siparişlerinin yüzde 74’ünden fazlası yakın dağıtım merkezlerinden karşılanıyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir