parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Algorand Vakfı CEO’su Blockchain’in Rolünü Açıkladı

Algorand Vakfı CEO’su Blockchain’in Rolünü Açıkladı

admin admin -
26 0

Algorand Vakfı CEO’su Staci Warden, blockchain teknolojisinin finanstaki rolüne dair açıklamalarda bulundu.

Algorand Vakfı CEO’su Staci Warden, Yahoo Finance Live ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, blokchain’in ekseriyetle kripto Nakit ödemelerini takip etmek için bir defter olarak görülmesine karşın, Fazla Türlü finansal süreçleri kolaylaştırma potansiyeline sahip olduğunu Anlatım etti. Warden’a nazaran blockchain, aracı banka muhtaçlığını ortadan kaldırdığı için memleketler arası finansal süreçleri klâsik bankacılık sistemlerinden Fazla daha verimli bir halde hızlandırma potansiyeline sahip.

Blockchain ile Süreçler Daha Süratli ve Daha Güvenli

Warden ayrıyeten, blockchain’in başkalarından farklı olarak eşsiz bir defter sistemi üzerinde çalıştığını belirtti. CEO bu durumu örneklendirerek, Brezilya’daki bir şahıs Fransa’daki birine 10 dolar göndermek istediğinde, ödemenin çoklukla ABD’nin bankacılık sisteminden geçtiğini ve FED’de takas edildiğini belirtti. Lakin bu süreç, yüzde 6 yahut 8 civarında bir fiyat kesintisine neden olduğu üzere ödemenin gayesine ulaşması dört günü bulabiliyor.

Warden buna karşılık olarak, Algorand’ın blockchain teknolojisini kullanarak Brezilya ve Fransa ortasındaki birebir sürecin, rastgele bir İzah olmaksızın anında gerçekleştiğine değindi.

Bu mevzuda suratın kilit Öğe olduğunu sav eden Warden, Algorand’ın şu anda saniyede yaklaşık 6.000 süreci işleyebildiğini ve bu yılın ilerleyen devirlerinde saniyede 10.000 işleme çıkmayı planladıklarını belirtti. Warden’a nazaran, öteki sistemler aracılığıyla işlenmesi hayli uzun sürebilecek bir süreç, Algorand’ın blockchain teknolojisi kullanılarak sadece 3,9 saniyede tamamlanabiliyor.

Warden, dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle kripto Nakit şirketlerine yönelik devam eden soruşturmalara karşın, süreçlerin kolaylıkla izlenmesine İmkan tanıyan blockchain teknolojisinin şeffaflık avantajlarının da altını çizdi.

Warden, blockchain tabanlı finansal süreçlerin, blockchain ağının merkeziyetsiz yapısı nedeniyle bilgisayar korsanlarına karşı inançlı olabileceğini açıkladı. Warden ayrıyeten, Biricik bir defterin inançlı kalabilmesi için merkezi olmaması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir