parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Alex Mashinsky Kimdir?

Alex Mashinsky Kimdir?

admin admin -
23 0

Alex Mashinsky, eski Celsius Network CEO’sudur. Aslen Yahudi kökenli olan Ünlü girişimcinin, borsalar aracılığıyla toplamda 44 milyon dolar kıymetinde CEL coin sattığı düşünülüyor.

Alex Mashinsky Hayatı

Alex Mashinsky, 5 Ekim 1965 yılında dünyaya gelen bir teşebbüsçü ve işletme yöneticisidir. 13 Temmuz 2022’de Kısım 11 iflas müracaatında bulunan bir kripto Nakit ödünç Eda platformu olan Celsius Network’ün kurucu ortağı ve eski CEO’sudur. Mashinsky birebir vakitte New York Başsavcısı tarafından açılan bir hukuk davasında sanıktır.

1990’ların başında Mashinsky, IP üzerinden Ses Davet yönlendirmenin yanı Dizi Alelade sesi işlemek için telekomünikasyon anahtarları sunan birinci firmalardan biri olan VoiceSmart’ı kurdu. Mashinsky, bir bilgisayardan yahut akıllı telefondan isteğe bağlı limuzin ve otomobil hizmetleri rezervasyonu yapmak için 2004 yılında GroundLink’i kurdu. Daha sonra Transit Wireless’ın bir kesimi haline gelen Q-Wireless’ın da kurucusuydu. 2014’ten 2015’e kadar Mashinsky, Novatel’in CEO’su olarak misyon yaptı.

Mashinsky, 1965 yılında Ukrayna’da Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Ailesi 1970’lerde ülkeyi terk etmek için müsaade aldı ve daha sonra İsrail’e taşındı. Ufak yaşlardan itibaren, babası üzere bir tamirciydi ve İsrail’de Genel telefon sınırlarını kullanır ve kullanırdı. Ergenlik çağındayken, Ben Gurion Havalimanı’ndan müzayedede el konulan malları satın aldı ve kâr elde etmek için yine sattı.

Mashinsky, elektrik mühendisliği okuduğu fakat mezun olmadığı birkaç farklı üniversiteye gitti. 1984’ten 1987’ye kadar pilot olarak eğitim aldığı ve Golani Tugayı’nda vazife yaptığı İsrail Ordusunda misyon yaptı. 1988’de İsrail’den ayrıldı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.

2017’de Bitcoin, Ethereum ve öteki kripto Nakit üniteleri üzere dijital varlıklar için bir borç alma ve borç Eda platformu olan Celsius Network’ü kurdu. Müşterilerini “bankadan ayrılmaya” teşvik etti ve kripto Nakit mevduatlarında yüzde 18,6’ya varan yüksek nema oranları Teklif etti.

CEO olarak, Celsius hakkında soruları yanıtladığı haftalık bir YouTube canlı yayını olan “Mashinsky’ye Her Şeyi Sor”u sundu. “Bankalar arkadaşınız değildir” yazan tişörtler giymesiyle, başarısız işletmeler (kendisininki dahil) hakkındaki eleştirel yorumları ve Chase Bank’ın bir şubesine ziyan Eda teşebbüsü üzere tanıtım şovlarıyla tanındı.

Ocak 2022’de Mashinsky, Celsius’un ticaret stratejisinin denetimini ele geçirdi. İçeriden kimi şahıslar, Değerli finansal tecrübeye sahip yöneticileri geçersiz kılarak Aka ferdî kripto Nakit ticaretini şahsî olarak yönettiğini bildirdi.

Mayıs 2022’de Celsius’tan 10 milyon dolar çekti. Ekim 2022’de yayınlanan bir rapora nazaran, şirket iflasın eşiğine gelirken müşteriler Aka ölçülerde varlık çekerken Nakit çekme süreçleri gerçekleşti. Arkham Intelligence, Mashinsky’nin borsalar aracılığıyla toplamda 44 milyon dolar bedelinde CEL token’ı sattığını varsayım ediyor.

13 Temmuz 2022’de, müşterilerin Nakit çekme süreçlerini duraklattıktan bir ay sonra, Celsius Kısım 11 iflas müracaatında bulundu. Mashinsky, “Şirket, geriye dönüp bakıldığında, birtakım zayıf varlık dağıtım kararları olduğu ortaya çıkan kararlar verdi.” dedi.

Mashinsky, 27 Eylül 2022’de Celsius CEO’luğundan istifa etti. Celsius’un eski CFO’su Chris Ferraro, onun yerine süreksiz CEO olarak atandı. Mevduat sahiplerinden oluşan Teminatsız Alacaklar Komitesi, yönetici değişikliğini Celsius’a karşı davaların tahliline yönelik “olumlu bir adım” olarak nitelendirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir