parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. AGAC’ın Eski CFO’su 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

AGAC’ın Eski CFO’su 3 Yıl Hapis Cezası Aldı

admin admin -
16 0

African Gold Acquisition Corporation’ın (AGAC) eski CFO’su, kripto Nakit üniteleri ve göğüs Üleş senetleri ticareti yapmak için kullandığı 5 milyon doları zimmetine geçirdikten sonra üç Yıl mahpus cezası aldı. 

Amerika Birleşik Devletleri eşitlik Bakanlığı tarafından 27 Nisan’da yapılan basın açıklamasında, Özel emelli bir satın alma şirketi olan (SPAC) African Gold Acquisition Corporation’ın (AGAC) eski finans müdürü olan Cooper Morgenthau’nun üç farklı SPAC’tan zimmetine 5 milyon dolardan Çok Nakit geçirdiği belirtildi. Haziran 2021 ve Ağustos 2022 tarihleri ortasında yapıldığı belirtilen süreçlerin, Strategic Metals Acquisition Corporation I (SMAC I), Strategic Metals Acquisition Corporation II (SMAC II) ve African Gold Acquisition Corporation’ı içerdiği söylendi. 

Hapis Cezasına ek Olarak 5.1 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilgili bir sivil şikayetine nazaran Morgenthau, African Gold’dan ferdî hesaplarına yaklaşık 1,2 milyon dolarlık fon aktarmış ve bu parayı kripto Nakit üniteleri ve göğüs Üleş senetlerinin opsiyonlarını alıp satmak için kullanmış. Morgenthau, bu süreçleri gerçekleştirirken de neredeyse fonların tamamını kaybetmiş. 

Bilgilere nazaran Morgenthau, African Gold’dan farklı bir SPAC’ta Özel yatırımcılardan 4,7 milyon dolar daha topladı ve bu paranın Öbür bir SPAC’ı başlatmak için kullanılacağını söyledi. O sırada SMAC I, birinci halka arzı öncesinde Özel yatırımcılardan Nakit toplama sürecindeydi. 

Para çekme süreçlerini Ağustos 2022’de ayrım eden African Gold, vazifesi berbata kullandığı için Morgenthau’nun işine nihayet verdi ve husus hakkında SEC’i bilgilendirdi.

Florida’da ikamet eden Morgenthau, 3 Ocak’ta telekulak dolandırıcılığından hatalı bulundu. Üç yıllık mahpus cezasına ek olarak, 5.1 milyon dolar tazminat ödemesine karar verildi.

ABD Savcısı Damian Williams yaptığı açıklamada: “Cooper Morgenthau’nun bugün aldığı ceza ila SPAC destekçilerine SPAC piyasalarında dolandırıcılığın cezalandırılacağı ve Wall Street’teki açgözlülüğün Önemli sonuçlarla karşılaşacağı iletisi verilmiştir” tabirlerini kullandı. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir