ABD Meclisi Mayıs’ta Kripto için Toplanacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 30, 2023 Yorum Yok

Temsilci Patrick McHenry, çalışılınan kripto mevzuatı için mayısta toplanılacağını açıkladı.

Meclis Mali Hizmetler Komitesi lideri Temsilci Patrick McHenry, kendisinin ve tarım panelinin kripto mevzuatı üzerinde çalışırken Mayıs ayında toplanacaklarını söyledi.

ABD’de Kripto Denetleme için Yasa Çıkarılacak

Başkan Temsilci Patrick McHenry, ABD Meclis Mali Hizmetler Komitesi ve Meclis tarım Komitesi’nin, mayıs ayından itibaren ortak halka Aleni oturumlar düzenleyeceğini aktardı. Oturumların akabinde önümüzdeki iki ay içinde kripto dalını denetlemek için Yasa çıkaracağını söyledi.

Önümüzdeki 12 ay içinde reis Joe Biden tarafından bu türlü bir Yasa tasarısının imzalanıp imzalanamayacağı sorulduğunda McHenry, katıldığı bir aktiflikte bu soruya evet dedi. 

McHenry açıklamalarında şunları söyledi:

“Önümüzdeki iki ay içinde yapmayı planladığımız şey, bir muahedeyi bildirme. Tasarı, hem taşınır değerler hem de emtia rejimlerini ve her iki tarafta da düzeltilmesi güç olan sıkıntıları ele alacak.”

ABD‘de geçtiğimiz Yıl yaşanılan olayların akabinde kripto regülasyonları epey gündemde. Bununla Birlikte AB’de de geçtiğimiz haftalarda kabul edilen MiCa ile Bir arada kripto regülasyonları dünya genelinde yaygınlaşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir