ABD Hükümeti Yapay Zekayı Tartıştı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 05, 2023 Yorum Yok

ABD hükümeti, Yapay zekadaki tehlikeli durumları tartışmak üzere Google ve Microsoft üzere birkaç teknoloji şirketiyle bir ortaya geldi.

Son periyodun teknoloji trendlerinden birisi olan Yapay zeka, ülkelerin ve kurumsal şirketlerin radarına girmiş durumda. Bilhassa ChatGPT ile popülerliğini artıran yapay zekanın, yakın gelecekteki durumu da merak ediliyor.

Yapay zekaya yönelik telaffuzların arttığı bugünlerde, ABD hükümetinden yeni bir atılım geldi. ak Saray, Yapay zekanın risklerini konuşmak üzere Google, Microsoft ve OpenAI‘nin yöneticileriyle toplantı düzenledi.

ABD Hükümeti, Yapay Zekanın Risklerini Tartmaya Başladı

ABD hükümeti, geçtiğimiz günlerde yapay zeka konusunda teknoloji şirketleriyle buluştu. Buluşmada, ABD reis Yardımcısı Kamala Harris ve ABD Lideri Joe Biden‘in danışmanları yer aldı.

Beyaz Saray ile teknoloji şirketlerinin gerçekleştirdiği Yapay zeka toplantısında, Meta şirketinin CEO‘su Mark Zuckerberg‘in olmaması dikkat çekti. Toplantıya, OpenAI, Microsoft ve Google‘dan üst seviye isimler iştirak sağladı.

Teknoloji yöneticileri, toplantıda, yapay zekanın ilerleyen ve gelişen yapısından yararlanabilinmesi için ABD hükümetiyle Amel birliği yapmayı kabul etti. Verilen bu taahhüt, hangi değerlere nerede muhtaçlık duyulduğu konusunda da devreye girecek. Ayrıyeten, toplantı hakkında rastgele bir detay paylaşılmadı.

Beyaz Saray ile teknoloji yöneticilerinin buluşmasında, yapay zeka sistemlerinin şeffaf olması gerekliliğine, Yapay zekanın güvenilirliğine ve doğrulamanın kıymetine değinildi. Ayrıyeten, Yapay zekanın Üzücü niyetli aktörlerden korunması gerektiğinin de altı çizildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir