ABD Hazine Bakanı: Kripto Düzenlemesi Gerekli

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX olaylarının tesirlerine de değinerek kripto düzenlemesinin gerektiğini belirtti.

Dünyanın en Aka ikinci kripto Nakit borsası olarak tabir edilen FTX, iflas etmesinin akabinde global çapta yansılara neden oldu. FTX borsasının çöküşü, global ekonomiyi de etkiledi. Bilhassa, yatırım varlık Yönetim şirketlerinin varlıkları Önemli ziyan etti. Birçok şirket, FTX çöküşüyle Bir arada varlıklarını kurtarmak için yasal yollara başvurdu. Borsanın iflasının ardında, skandal tezler da yer aldı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried‘ın, alıcı fonlarıyla süreçler yaptığı tez edildi. bütün bu süreçlerin akabinde, ABD Hazine Bakanı düzenlemelere işaret etti.

ABD Hazine Bakanı, Kripto Sanayisine Değindi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bloomberg’e röportaj verdi. Yellen, Sam Bankman-Fried’ın kurduğu FTX imparatorluğunun batmasına değindi. nihayet çöküşe dikkat çeken bakan, Fazla dikkatli bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Yellen, kripto düzenlemeleri hakkında ayrıntılı bir açıklamada bulunmadı.

Ayrıca Yellen, yaşanan olayların kripto sanayisinin zayıf noktalarını öne çıkardığını belirtti. Bakan, ayrıyeten şunları söyledi;

Bir borsanın, müşterilerine ilişkin mevduatları kullanabileceği ve onları, kaldıraçlı, riskli yatırımlar yapmak için başka bir kuruluşa ödünç verebileceği fikri… Buna müsaade verilmez.”

Ayrıca ABD Hazine Bakanı, kripto paraların bankacılık bölümüne tam olarak entegre olmamasına da değindi. Yellen, kripto finansal sisteme daha Çok entegre olsaydı, FTX fiyaskosunun sonuçlarının daha ağır olabileceğini belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir