ABD Başkanı Joe Biden, Bankaların Krizi Hakkında Konuşuyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Amerika Birleşik Devletleri Lideri Joe Biden, nihayet vakitlerde yaşanılan banka krizlerine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi.

Yakın süreçte başlayan banka krizleri, finans piyasalarını küresel manada etkilemişti. Bilhassa de Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in kapatılması, dünyada Aka yankı uyandırdı. ABD Lideri Joe Biden ise, yaşanılan bu olaylar hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek görüşlerini lisana getirdi.

Biden, Düzenlediği Basın Toplantısında Bankaları Gaye Aldı

Geçtiğimiz günlerde finans dalından Olumsuz haberlerin gerisi gerisine gelmesi, devlet liderleri da iç olmak üzere birçok yetkiliyi harekete geçirmiş durumda. Bankalar taraflı giderek artan krizlere ABD Lideri Joe Biden’dan Cevap gecikmedi. Joe Biden bankalar krizi hakkındaki görüşlerini Misli bir halde lisana getirdi.

Gündemdeki banka krizini gaye alarak açıklamalarda bulunan Biden, “ABD vatandaşları banka mevduatlarının inançta olduğundan emin olabilirler. FDIC, cuma günü birinci Evvel Silicon Valley Bank, akabinde Signature Bank‘i Denetim altına aldı. Sıkıntılı bankların yöneticiler net bir biçimde kovulacak. Böylesine krizlerin tekrarlanmaması ismine elimizden geleni yapacağız. ABD hükümeti olarak bankacılık sistemini korumakla hükümlüyüz.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir