ABD Adalet Bakanlığı, FTX ile İlgili Olarak Binance ile İletişime Geçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 10, 2022 Yorum Yok

ABD eşitlik Bakanlığı, FTX’in var durumu ile ilgili bilgi almak için Binance ile bağlantıya geçti.

Yetkililer, Binance’in FTX’in işleyişi hakkında neler öğrendiğini bilmek istiyor.

ABD, Gözünü FTX’e Çevirdi

Adalet Bakanlığı da iç olmak üzere ABD makamları, FTX ile ilgili bilgi almak için kripto Nakit borsası Binance ile bağlantıya geçti.

Binance, Avrupa’daki düzenleyicilerle Birlikte ABD’deki mali düzenleyicilerden de irtibat talebi olduğunu belirtti. Düzenleyiciler, Binance’in FTX ile ilgili neler öğrendiğine dair bilgi talep ediyor.

Binance ve FTX yetkilileri, hususla ilgili bir yorum yapmış değil.

Görüşmelere aşina olan bir kaynak, Binance’in firmayı milyarlarca dolar olarak ölçülen likidite sıkışıklığından kurtarmak için FTX’in acil olarak satın alınmasını değerlendirdiğini söyledi.

Ancak Binance’in durum tespit takımı, FTX’in Sam Bankman Fried tarafından kurulan ticaret şirketi Alameda Research ile olan ilgisiyle ilgili kuşkulu çatışmalar keşfetti. Gruba nazaran FTX müşterilerinin fonları, Amel emelli kullanıldı.

Şirketin yaşadığı çöküş, hem kripto sanayisinde hem de hükümette Aka kaygılara neden oldu. Senatör Sherrod Brown, mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Finansal gözlemcilerimizin FTX’in çöküşüne neyin yol açtığını araştırması nihayet derece kıymetli. Böylelikle meydana gelen suistimalleri tam olarak anlayabiliriz”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir