25 Milyar Dolarlık Kripto Risk Altında!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Siber Emniyet firması Halborn, 280’den fazla blockchain ağının yaklaşık 25 milyar dolarlık istismar riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Kripto sanayisinde günden güne artan proje sayısı, daha Çok ilginin bu kesime gelmesini sağlıyor. Lakin, projelerin oluşturduğu blockchain ağları ve kripto Nakit üniteleri istismar risklerini de kullanıcılarına yansıtabiliyor. Geçmiş periyotta, birçok hack ve istismar yaşanmış, bu durum sonucunda milyarlarca dolarlık Nakit Buğu olmuştu.

Detaylı bir inceleme yapan Halborn, yüzlerce blockchain ağında, yaklaşık 25 milyar dolarlık kripto parayı riske atabilecek istismar risklerinin olduğunu belirtti.

Halborn, Kripto Sanayisinin İstismar Edilebilme Riskine Değindi

Siber Emniyet kuruluşu Halborn, geçtiğimiz gün yayımladığı bir blog paylaşımında, “Rab13s” olarak isimlendirdiği Emniyet açığı konusunda ihtarlarda bulundu. Halborn, Dogecoin‘de Emniyet açıkları tespit ettiğini ve bunu düzeltmek için çalıştığını aktardı. kurum ayrıyeten, Litecoin ve Zcash üzere tanınan kripto Nakit projelerinde de açıklar buldu.

Dogecoin’de bulduğu açıkların öbür blockchain ağlarını da etkileyebileceğini belirten Halborn, 280’den Çok blockchain ağının istismar edilme riskini ortaya koydu. Bu risk, kripto sanayisinde yaklaşık 25 milyar dolarlık bir varlığı etkiliyor.

Twitter üzerinden de İlan yapan ve bulduğu açığa “Zero Day” ismini veren Halborn, şunları söyledi;

“Halborn, Dogecoin’i ve Litecoin ve Zcash iç 280’den Çok ağı etkileyen ve 25 Milyar Doların üzerinde dijital varlığı riske atan devasa ZeroDay’i keşfetti!”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir