parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. zkSync Ağındaki Merlin Hack’lendi!

zkSync Ağındaki Merlin Hack’lendi!

admin admin -
16 0

Katman-2 ağı zkSync üzerinde hizmet veren merkeziyetsiz borsa Merlin, 1,82 milyon dolarlık bir hack’e maruz kaldı.

Ethereum ölçeklendirme ve katman-2 ağı zkSync, kuvvetli bir ekosistem oluşturmak için ağır mesai harcıyor. zkSync ekosisteminde birçok proje hayata geçmeye başladı. Merkeziyetsiz borsa Merlin, zkSync ağını kullanarak kullanıcılara hizmet veriyor. nihayet olarak Merlin, CertiK’ten mukavele denetimi aldıktan Çabucak sonra 1,82 milyon dolarlık bir hack’lenmeyle karşı karşıya kaldı.

zkSync Ağında Yer Meydan Merlin, 1,82 Milyon Dolar Kaybetti

CertiK’ten kod onayı Meydan Merlin, kısa müddet sonra 1,82 milyon dolar bedelinde bir hack’lenmeye maruz kaldı. CertiK, zkSync ağını kullanan projenin Özel anahtar prosedürüyle ilgili sorunlar sonucunda taarruza uğradığını tespit etti. CertiK’e nazaran bu hack, mutlak bir kod istismarından Dolayı kaynaklanmıyor.

Konuyla ilgili İzah yapan CertiK, kontrollerin Özel anahtar problemlerini engelleyemediğini ve projedeki en uygun uygulamaların her Vakit vurgulandığını aktardı. Ayrıyeten CertiK, rastgele bir usulsüzlük tespit etmesi durumunda yetkililer ile Bir arada çalışacağının altını çizdi.

Ayrıca, zkSync launchpad projesi olan eZKalibur, 1,82 milyon dolarlık hücumun ardında Üzücü emelli bir kod tespit ettiğini duyurdu. Merlin, kullanıcılarından web sitesine bağlı cüzdanlarının erişim müsaadesini iptal etmelerini talep etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir