Yeni Akım: Her Gün Bir Bitcoin

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

El Salvador Lideri Nayib Bukele‘nin, her gün bir Bitcoin alımı yapacağını belirtmesi yeni bir akım başlattı.

Kripto ayı piyasasının tesirleri dalı karamsar bir hale getirdi. Kripto maksimalistleri sessizliğe bürünürken, ayı taraflı yatırımcıların sesleri gür çıkmaya başladı. Bilhassa FTX’in iflasını duyurması, kripto yatırımcıları ortasında Fikir ayrılıklarına neden oldu. Birçok yatırımcı Bitcoin için şimdi taban bölgenin bulunmadığını belirtirken, öteki yatırımcı kitlesi ise boğa piyasasının yakın olduğunu savunuyor. bütün bu çalkantılı periyotta, El Salvador Lideri Nayib Bukele‘den atılım geldi.

Kripto Yatırımcıları, Her Gün Bitcoin Alacak

El Salvador Lideri Nayib Bukele‘nin attığı atılım, kripto sanayisinde yeni bir Bitcoin akımını başlattı. Bukele’ye en Aka takviye Justin Sun tarafından geldi. Tron kurucusu ve Huobi partneri Justin Sun, Bukele’nin kararına katılarak her gün bir Bitcoin satın alacağını belirtti.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde başlayan bu akıma, birçok kripto Nakit yatırımcısı da dayanak oldu. Anonim hesaplar, her gün bütçeleri dahilinde Bitcoin alımı yapacaklarını belirttiler.

Her Gün Bir Bitcoin – El Salvador

Kripto paralara olan yakınlığıyla bilinen El Salvador, tenkitlere Karşın Bitcoin (BTC) alımlarına devam edecek. Ülkenin lideri Nayib Bukele, yarından itibaren her gün bir BTC alacaklarının altını çizdi.

İlk BTC alımını 2021 yılının sonlarında gerçekleştiren El Salvador, bugüne kadar 103.6 milyon dolar harcadı. Ülkenin kasasında Yekün 2381 adet BTC bulunuyor. Yaklaşık yüzde 65‘lik bir ziyan etse de Bukele, alım yapmakta ısrar ediyor.

El Salvador, yarından itibaren alımlarına başlayacak. Her gün bir adet BTC alacak ülkenin, aylık ortalama 550 milyon dolar harcaması bekleniliyor. Yılda da 6.6 milyon dolarlık bir harcama olacağı manasına geliyor.

El Salvador, ülkenin Nakit ünitesi ve merkez bankası rezerv ünitesi olarak BTC’yi tercih eden birinci ülke oldu. Fakat Kamu tarafında bu durum nihayet vakitlerde tenkitleri de beraberinde getirdi.

Her Gün Bir Bitcoin – Justin Sun

Tron kurucusu ve Huobi partneri Justin Sun, her gün bir Bitcoin (BTC) alımı yapacağını Anlatım eden ikinci kurumsal oldu. Kripto sanayisinde Kıymetli bir pozisyona sahip olan Sun, BTC’yi en Fazla destekleyenler ortasında yer alıyor. Sun ayrıyeten, Binance‘ın başlattığı kurtarma fonuna da takviye olacak.

Ayrıca Huobi partneri olan Justin Sun, geçtiğimiz Yıl yaptığı 150 milyon dolarlık BTC alımıyla dikkat çekmişti. Ortalama 36 bin dolar düzeylerinden süreç yapan Sun, 4145 adet BTC satın aldı. Tron kurucusu, bütün bu süreçlerin akabinde dayanaklarına devam edeceğini sık sık belirtti.

Tron kurucusunun bir cüzdanında yaklaşık 71 milyon dolar bulunuyor. Bu varlığın ortasında, 8 adet farklı farklı stablecoin’ler yer alıyor. Her gün bir adet BTC alacak Sun’ın, aylık ortalama 550 milyon dolar harcaması bekleniliyor. Yılda da 6.6 milyon dolarlık bir harcama olacağı manasına geliyor.

Her Gün Bitcoin – Kripto Nakit Yatırımcıları

Kripto Nakit yatırımcıları da başlayan bu akıma dayanak olacaklarını belirtti. Birçok yatırımcı, her gün muhakkak bir adet Bitcoin (BTC) alımı yapacaklarını iletti.

Her gün 100 dolarlık BTC alımı yapmak isteyen bir yatırımcıya, Justin Sun da dayanak verdi. Sun, dünyadaki herkesin günde 1 dolar pahasında BTC almasının Aka bir tesir yaratacağını argüman etti.

Bu akıma Ufak yatırımcıların takviyesi de giderek artıyor. Birçok Ufak yatırımcı, 1 dolar ila 10 dolar ortasında alım yapmaya başlayacağını Anlatım etti.

Akım haline gelen her gün BTC alımına, kuvvetli kurumsal isimlerden şimdi iştirak gelmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir