parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Wells Fargo, Hissedarlarına 1 Milyar Dolar Ödeyecek

Wells Fargo, Hissedarlarına 1 Milyar Dolar Ödeyecek

admin admin -
7 0

Finansal hizmetler şirketi Wells Fargo, hissedarlarına 1 milyar dolar ödemeyi kabul ederek toplu davada uzlaşmaya vardı.

Dava, bankanın 2016 yılında ortaya çıkan Düzmece hesap skandalını çözme uğraşları konusunda hissedarlarını yanlış yönlendirdiğini argüman ediyordu. 1 milyar dolar fiyatındaki tamamı para mutabakata, Manhattan federal mahkemesinde Birleşik Devletler bölge yargıcı Gregory Woods tarafından ön onay verildi. Kesin onay için 8 Eylül’de bir duruşma daha gerçekleştirilecek.

Wells Fargo: Tahlile Kavuşturmaktan Memnuniyet Duyuyoruz

Banka husus ile ilgili yaptığı açıklamada, davada ileri sürülen tezlere katılmadığını ve bu mevzuyu tahlile kavuşturmuş olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Wells Fargo, Aralık 2022’de bankanın aksiyonlarının 16 milyondan Çok bireye ziyan verdiği suçlamalarını çözmek için Tüketici Finansal Müdafaa Bürosu ile 3,7 milyar dolarlık bir muahedeye varmıştı. O periyotta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Wells Fargo meselesini FTX’in iflasıyla karşılaştırmıştı. CEO, Wells Fargo davasına gereken ilginin gösterilmemesinden duyduğu tasayı lisana getirerek, bankanın milyarlarca alıcı fonunu yanlış yönettiğini vurguladı.

Benzer kaygılar kısa müddet Evvel Reddit kullanıcıları tarafından lisana getirildi. 17 Mayıs tarihinde bir Reddit kullanıcısı, ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’nun da bankaları incelemesi gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir