Visa, Ethereum’un Goerli Test Ağını Kullanıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 18, 2023 Yorum Yok

Visa, soyutlama süreçleri için Ethereum‘un Goerli test ağını kullandığını açıkladı.

Visa, Ethereum’un Goerli test ağında “Paymaster” akıllı kontratlarını devreye alarak “hesap soyutlama” testi gerçekleştirdi. Bu akıllı mukaveleler, öbür kullanıcı hesapları ismine süreç maliyetlerini yöneterek kripto ödemelerini kolaylaştırabilir. 

Visa, Ethereum Test Ağında Soyutlama Süreçleri Gerçekleştiriyor

Visa, Ethereum‘un Goerli test ağında akıllı mukavelelerle süreç gerektirmeyen ödemeleri hedefleyen bir hesap soyutlama deneyi gerçekleştirerek Blockchain’ine daha Çok derinlik kazandırdı. Visa, iki set “Paymaster” akıllı mukavelesini kullanarak kullanıcı hesaplarının yeteneklerini genişletti ve cüzdanların Müstakil olarak karmaşık vazifeleri yerine getirmesine ve süreç maliyetlerini yönetmesine müsaade veren hesap soyutlamasından faydalandı. Şirket, deneylerini bir raporda detaylı bir halde açıkladı.

Bu mukavelelerin Temel gayesi, nihayet kullanıcıların Ethereum ağıyla etkileşimlerini kolaylaştırmak için Ethereum’un Lokal kripto Nakit ünitesi olan Ethereum‘u (ETH) tutma yahut rastgele bir token ile ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırmaktır. Visa’nın raporuna nazaran bu metodoloji, Ethereum anne ağındaki standart fiyat yapısına nazaran daha esnek bir alternatif sunmaktadır.

Visa’nın bu adımı, daha Evvel Ethereum’daki USDC stablecoin üzerinden ödemeler gerçekleştirdiğini duyurduğu bir alakanın nihayet halkasıdır. Bu sayede Visa, stablecoin’i uzlaşma Nakit ünitesi olarak kullanan birinci Aka ödeme ağı oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir