Venezuela’dan Ulusal Kripto Departmanı’na Hamle!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 20, 2023 Yorum Yok

Venezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro, yayınlanan bir kararname doğrultusunda kripto varlıkların yine düzenlendiğini bildirdi.

17 Mart tarihinde yayınlanan kararnameye nazaran Venezuela, Kripto Varlıkların Ulusal Denetimi’nin tekrar düzenlendiğini duyurdu. Bildirilen kararname, tekrar yapılandırılmaya yönelik daha Çok bilgi ve nedenler sunmadan, konseyin İspanyolca’da Sunacrip olarak bilinen kripto departmanı için planlanacağını söylüyor. Maduro idaresi, alınan kararların Temel nedenlerinden olarak, “ülke vatandaşlarını, ekonomik yaptırımlardan korumak amaçlı olduğunu” argüman etti. Giderek gelişen kripto varlıklara yönelik düzenlemeler yapan Venezuela, diğer ülkeleri de bu mevzuda etkileyebilir.

Venezuela, Kripto Varlıkları Düzenliyor!

Yayınlanan kararname ile Bir arada yeni düzenlemelere giden Venezuela’da, Anabel Pereira Fernández başkanlığındaki yeni bir yönetim kurulu, yine yapılanmaya öncülük edecek. Yeni kurulan takım, 2018 yılındaki başlangıcından bu yana bakanlığı yöneten Joselit Ramirez’i kapsamıyor. 17 Mart tarihinde yolsuzluk suçlamarıyla tutuklanan Ramirez’in, çalışmalar ile ilgili hiçbir faaliyette bulunmayacağı bildirildi.

Kripto varlıklara yönelik yeni düzenlemelerini lisana getiren Maduro, “ülke vatandaşlarına fayda sağlamak maksadıyla, çalışmaların değerini vurguladı”. Sektörün de giderek canlaması eşliğinde, global manada birçok yeni çalışmalar duyurulmaya başlandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir