Three Arrows Capital Kurucusu, FTX ve Alameda’yı Suçladı: Bizi Avladılar

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 16, 2022 Yorum Yok

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Kyle Davies, FTX ve Alameda’nın müşterilere karşı Amel birliği yaptığını ve kendi şirketini “avladığını” söyledi.

CNBC’ye konuşan Davies, FTX ve Alameda’ya ait Kıymetli savlarda bulundu.

Three Arrows Capital Kurucusundan Suçlama

Davies, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“En Aka müşterileri olarak avlandık ve konumlarımız tasfiye edildi. FTX’in nihayet çalışanları bizi avlamak ve konumlarımızı tasfiye etmekle övünüyor”

CNBC, bahisle ilgili olarak FTX kurucusu Sam Bankman Fried’a ulaştı. SBF, açıklamaya Karşılık verdi:

“Şok oldu. Muhakkak reddediyorum. Buradaki savların hiçbir gerçekliği yok”

Davies’in tezleri, Temmuz ayında iflas müracaatında bulunan şirketin aylarca süren sessizliğinin akabinde geldi. FTX, kardeş şirketi Alameda’ya milyarlarca dolar borç verdiğinin ortaya çıkmasının akabinde 11 Kasım’da iflas müracaatında bulundu.

“Stop Hunting” (avı durdurma), bir varlığın fiyatını, bir trader’ın ziyanı durdur buyruğu uygulamak zorunda kalacağı bir seviyeye çekerek, piyasa iştirakçilerini bir konumdan çıkmaya zorlamaya çalışan bir ticaret stratejisidir. Strateji, Alameda üzere ticari şirketler tarafından sıklıkla kullanılsa da, borsada yer Meydan bir duruma dair içeriden bilgilere erişim sağlamak, haksız rekabet sağlar.

Davies, FTX ve Alameda’nın farklı firmalar olmasına Karşın bilgi paylaştıklarını ve “aynı odada yer aldıklarının” açıkça ortaya çıktığını ileri sürdü.

“Kripto şirketi olmayan şirketlerde bu bu türlü yapılmaz. Borsa ile her türlü tescilli ticari şirket ortasında net bit Fark Laf konusu”

Davies, FTX çalışanlarının Three Arrows Capital’in durumlarının detaylarını Alemada’daki trader’larla paylaştığını ve daha sonra bu bilgileri onlara karşı trade yapmak ve bir durdurma buyruğuna zorlmak için kullandığını ileri sürüyor.

Davies vakitle gerçeğin ortaya çıkacağını söyledi:

“Gerçeği bulacağız ve adaletin sağlanmasını dört gözle bekliyoruz”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir