Tesla, Yapay Zeka Eğitimli Robotlarını Güncelledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 17, 2023 Yorum Yok

Tesla artık sabit bir halde yürüyebilen, eşyaları toplayabilen ve objeleri tanıyabilen robotlarını sergileyen yeni imgeler yayınladı. 

Paylaşılan görüntü, şirketin CEO’su Elon Musk tarafından şirketin hissedarlar toplantısında sunuldu. Görüntüde, Tesla Bot projesinde yapılan kimi Kıymetli iyileştirmeler sergilendi. Bu iyileştirmeler ortasında gelişmiş motor denetimi, insan tarafından izlenen hareketlere dayalı Yapay zeka eğitimi ve obje manipülasyon yetenekleri yer aldı. 

Twitter Kullanıcıları, Robotlar ile İlgili Görüşlerini Lisana Getirdi

Yeni yükseltme ile Birlikte gelen en Aka özellik ise insansı robotların Tesla çalışanına gereksinim duymadan düz bir çizgide yürüyebilmesi oldu. 

Videoda, Teslarobotunun objeleri bir yerden alıp Öbür bir yere yerleştirerek insan gibisi vazifeler yaptığı görüldü. Bu aksiyon, botun Yapay zekasının insan tecrübeleri kullanılarak nasıl eğitilebileceğini gözler önüne serdi. 

İnsansı robotlar birinci Defa Ekim ayında Tesla AI Day 2022’de tanıtılmıştı. 

O vakitler robot, İç kısmı görünecek haldeydi ve yalnızca ileriye hakikat yürüyebiliyordu. Daha eksiksiz olan Öbür bir versiyon da gösterilmişti lakin ayakta durmak için işçinin yardımına muhtaçlık duyuyordu.

Twitter üzerinden paylaşılan gönderiye kullanıcılardan Çeşitli yansılar geldi. Birtakım kullanıcılar şirketin yeni adımını kutlarken, kimileri da robotu sokakta gördükleri takdirde dövmekle tehdit etti. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir