Teknolojide Devrim Yaratacak Altı Blockchain Avantajı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Son aylarda blockchain hakkında Fazla şey görüyoruz. Bitcoin’in erken başarısı süratle öteki klasik kurumsal uygulamalara yayıldı.

Finans şirketleri için bariz avantajlarının ötesinde, blockchain başlangıç etaplarını geçmiştir ve artık yaygın kurumsal kullanıma hazırdır.

Blok zinciri başlangıçta en yaygın olarak sanal Nakit ünitesi için kullanılmasına karşın, her Aka sanayinin artan popülaritesine bağlanıyor. Spotify, yaratıcıları ve dağıtım mutabakatlarını pazardaki müzik bolluğuyla ilişkilendirmek için merkezi olmayan sistemlerde teknik tahliller sağlamak üzere blockchain işletmesi Mediachain Labs’ı satın aldı.

Warranteer, blockchain teknolojisinin ne kadar yaygın kullanıldığının bir Öbür göstergesi olarak hizmet ediyor. Müşteriler, sipariş ettikleri eserlerle ilgili detayları almak ve bir Sorun olması durumunda alıcı dayanağıyla Çabucak irtibata geçmek için bu blockchain yazılımını kullanabilir.

Fizibilitesini oluşturmak için, blockchain yararları mutlaka hür kaldı ve işletmeler genelinde klasik kurumsal operasyonlara sızdı.

Blockchain’in Çalışma Formülü

Nasıl performans gösterdiğini ve blok zincir avantajlarının anne kaynağı olduğunu açıklamak için blok zincirinin en tesirli platformlarının örneği olarak Bitcoin’i kullanalım. diğer bütün Nakit üniteleri üzere, bitcoin de bir elektronik Nakit biçimidir. Blockchain, her bireyin gözaltında tuttuğu bitcoin sayısına ayak uydurmak için bir defter teknolojisi yahut bütün süreçleri tutan ve tahlil eden bir doküman kullanır.

Bu bizi blockchain’in ayırt edici özelliği olan dağıtılmış bir sistem olduğu gerçeğine getiriyor. Veritabanı dokümanı, merkezi bir sunucuda barındırılmaz. Kayıt veritabanı bütün dünyaya dağıtılır ve tamamı bilgi depolama ve hesaplama sırasında kullanılan ferdî bilgisayarlarda saklanır.

X, Y 7 bitcoin göndermeyi planladığında, X’in bitcoin süreçlerinin 7 düşürülmesi ve Y’nin 7 artırılması gerektiğini belirten bir yayın bildirisi bütün işlemcilere (kişisel bilgisayarlara) gönderilecektir. Her sunucu artık bu bilgiyi alacak ve X ve Y için bitcoin varlıklarının kaydını değiştirecek.

Blockchain, rastgele bir bireye yahut kuruluşa güvenmenizi talep etmez ve herkesin birbirinin faaliyetlerini görmesine müsaade verir. İstikrar ve güvenilirliği sağlamak için, bunun yerine blok zincirinin yararlarını artıran eşsiz aritmetik süreçler ve şifreleme kullanılır.

Her cüzdan, sırf bir Kez kullanılmak üzere farklı bir kontaklı anahtar çifti, bir genel imza ve bir kriptografik imzadan yararlanan bir kimlik doğrulama şeması kullanılarak korunur.

Blockchain Faydaları

Verileri Koruma

Tüm kriterlere nazaran, blockchain, öbür bütün kayıt tutma tekniklerine kıyasla daha sağlam görünüyor. Sadece bir blockchain kanalının oy birliği, dağıtılmış süreç kaydını değiştirebilir ve/veya düzenleyebilir. Bir evrak sırf, düğümlerin Aka çoğunluğu yahut tümü onaylarsa değiştirilir.

Ödeme de korunur ve yetki verildiğinde ön ödemeye bağlanır. Bu nedenle, bir evrak Biricik bir taraf yahut şahıs tarafından değiştirilemez. Merkezi olmayan yapısı nedeniyle, hiç kimse evrakları değiştirmek için tam bir özerkliğe sahip değildir.

İşletmeler, tıbbi kayıtlar, bankacılık ve sigorta iç olmak üzere sınıflandırılmış bilgileri müdafaanın Gerekli olduğu rastgele bir kesimde titiz şifreleme uygulamak için kullanılabilir.

İzleme

Sofistike tedarik zinciri operasyonlarında tedarikçilerine kadar her şeyi izlemek karmaşıktır. Bununla birlikte, blockchain ile, öğelerin değiş tokuşu izlenir ve size Kesin bir objenin nereden satın alındığını keşfetmeniz için Müstakil bir kontrol izi verir.

Bu derecedeki Eser menşei, tüketicilerin eserin meşruiyetini onaylamasına ve aldatmadan kaçınmasına müsaade verebilir.

Açıklık

İşlem geçmişlerine artık her zamankinden daha erişilebilir olması, en Kıymetli blockchain avantajıdır. Ağdaki her bağlı düğüm, makul bir dağıtılmış veritabanı biçimini temsil ettiği için talimatların bir kopyasına sahiptir.

Herkes bir blockchain data tabanındaki bilgileri çarçabuk inceleyebilir. İrtibatın her üyesi, hesap bilgilerinin değiştirilmesi durumunda değişikliği ve düzeltilmiş kaydı görebilir. Bu nedenle, herkesin Nakit ünitesi dönüştürmeyle ilgili bütün datalara erişimi Mevcut üzere görünüyor.

Artan Etkinlik

Üçüncü şahısların müdahale etmesini gerektirdiklerinden ve insan yanılgılarına karşı savunmasız olduklarından, klasik kağıt tabanlı prosedürleri kullanarak bir süreci gerçekleştirmek Fazla Çok güç gerektirir. Blockchain, bu modası geçmiş süreçleri hızlandırmaya ve kısıtlamaya, yanılgıya yatkınlığı ortadan kaldırmaya ve ticaretin üretkenliğini artırmaya Yardımcı olabilir.

Ek olarak, her bireyin parmaklarının ucunda tıpkı bilgiler olduğunda itimat oluşturmak daha kolaydır. Muahedeler, aracılara muhtaçlık duymadan Yalın ve kolay hale getirilebilir.

Uygun Maliyetli

Blok zincirinin yararlarından biri, ortacılar ve Hariç paydaşlar ihtiyacını ortadan kaldırdığı için işletmeler için maliyeti Kıymetli ölçüde düşürmesidir. Ticari ortağa itimat duyabileceğiniz için, Öbür rastgele bir kişinin kontratları ve Çağ kurallarını oluşturmasına gerek duymazsınız. Herkesin kaydın tek, değiştirilemez bir baskısını incelemesine müsaade verilerek, talimat ve değişiklikler için harcanan maliyet ve Vakit da ortadan kaldırılır.

Denetim Kolaylığı

Bahsi geçen beyanın izlenmesi ve raporlanması ise bir Öbür tarafıdır. Defterde ömrü boyunca belgelenen her sürecin bir sonucu olarak, mülkiyetinizin geçerliliğini esasen görüntüleyebilir ve Denetim edebilirsiniz.

Son Sözler

Blockchain, şu anda bulunduğu düzeye ulaşmak için birçok zorlukla yüzleşmek zorunda kaldı. Önünde hala birçok Mani var, lakin erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı, Ufak işletmelerin gücünü kullanmasını Muhtemel kıldı.

Bazı tüketiciler bu mevzuda hakikaten kuşkulu olsalar da, kripto Nakit üniteleri konusunda da şüpheliydiler. Akabinde, Crypto profit üzere dijital değişim platformları, kolay alım satım sağlayarak ve yeni ve alım satım yapanlar için simülasyonun çalışmasına müsaade vererek bu kuşkunun ortadan kaldırılmasına Yardımcı oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir