Strike’dan, Twitter Mavi Tik Ödemelerine Bitcoin Teklifi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın, mavi tik kullanımına aylık 8 dolar istemesi üzerine Bitcoin ile ödeme usulü gündeme geldi.

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’ın, Elon Musk tarafından satın alınması kripto dünyasını hareketlendirdi. Binance’nin yatırımcı olması ve Changpeng Zhao’nun (CZ) Yönetim konseyine katılabileceğini söylemesi öne çıktı. Kripto paralara olan yakınlığıyla bilinen Musk, Twitter platformu üzerinden kesimi canlandırabilir. Fakat, Musk’ın birinci ataklarından birisi mavi tik oldu. Musk, platformdan mavi tik almak isteyenlerin aylık 8 dolar ödemesi gerektiğini belirtti. Spekülasyonlar ortasında, Bitcoin ile ödeme yapılabileceği de yer alıyor.

Strike CEO’sundan Mavi Tik Ödemelerine Bitcoin Seçeneği

Strike şirketinin kurucusu ve CEO’su Jack Mallers, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Bitcoin ile ödeme prosedürüne işaret etti. Mallers, aylık 8 dolar ödeme yapılacak mavi tik için Bitcoin Lightning entegrasyonu yapabileceğini aktardı.

Twitter’ın yeni atılımına atıfta bulunan Mallers, şirketinin Twitter ile paydaşlık kurduğunu hatırlattı. CEO, daha süratli ve daha ucuz olan Bitcoin Lightning Network ödeme entegrasyonunun yapılması gerektiğini söyledi.

Halihazırda yapılmış iştiraklerine değinen CEO, bu türlü bir entegrasyonu birkaç gün içinde hayata geçirebileceklerini aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir