StarkNet, Gümbür Gümbür Geliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

Layer 2 (L2) ölçeklendirme platformu StarkNet, Ethereum ana ağında coin hazırlıklarını tamamladı.

Kripto sanayisinin merakla beklediği StarkNet, ekosistemine ilişkin coin’lerini Ethereum ağında konuşlandırdı. Projenin yaratıcısı StarkWare, gelişmeyi dolandırıcılıklara dikkat çeken bir paylaşımla duyurdu. StarkWare, geliştirdiği projenin ekosistemini geliştirmek ve büyütmek için şimdi coin’leri satışa sunmadı. Kar maksadı gütmeyen StarkWare Vakfı, nihayet vakitlerde yaşanan olayların akabinde temkinli devinim ediyor.

StarkWare, StarkNet Coin’i (STRK) Çıkardı

Projenin gelişimine ağır mesai harcayan StarkWare Vakfı, Temmuz ayında duyurduğu STRK için Kıymetli bir adım attı. Takım coin’leri Ethereum ana ağında Amade hale getirdi.

STRK, oylama, staking ve fiyat ödeme yollarıyla merkeziyetsiz bir File oluşturmayı amaçlıyor. Coin için gerçekleştirilen lansman, ağın faal geliştirici topluluğu ve finansman cinslerinden gelen kuvvetli dayanaklar projeyi güçlendirdi.

StarkNet, coin hakkında ayrıntıları blog paylaşımı aracılığıyla açıkladı. STRK için şimdi satışa sunulmadığını belirten takım, Vakfın token’lerini dağıtma düzeneğinin şimdi belirlenmediğinin de altını çizdi.

Coin dağılım programında, StarkWare hissedarlarına, çalışanlarına ve şirketten Müstakil ortak geliştiricilere dağıtılacak coin’lere dikkat edildi. Buna nazaran, dağıtılacak coin’ler bir yıldan sonra kademeli olarak hür bırakılacak. Ayrıyeten dağıtım, dört yıllık bir müddet için kilitlenecek.

Ayrıca StarkWare, geçtiğimiz günlerde StarkNet Foundation‘ın yeni coin’lerin yüzde 50,1‘ini alacağını belirtti. Bu yüzdeye nazaran, 5,01 milyar adet STRK alacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir