Son 24 Saatin En Çok Yükselen Coinleri Hangileri?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasası kayıplarını telafi etmek için toparlanmaya çalışırken Quant, XRP ve MINA üzere varlıklar nihayet 24 saatin en Fazla yükselenleri ortasında yer aldı. 

XRP neden Yükseliyor?

Piyasa kıymetine nazaran en Aka 100 coin ortasında 7.sırada bulunan XRP, dünkü taban düzeyinden %20’ye ulaşan değer artışı ile üst istikametli devinim başlattı ve 38 cent düzeyinden fiyatlanmaya devam ediyor. Dün 32 cent düzeyine kadar geriledikten sonra yeni bir talep dalgası yaşayan XRP, nihayet 24 saat içinde en Fazla değer kazanan kripto paralar ortasında 2.sırada yer alıyor. XRP’nin bu yükseliş ivmesini yakalamasını sağlayan gelişmeler ortasında dünkü duruşmada yargıcın davada görüş bildirmek isteyen kurumlara onay vermesi vardı. Birebir vakitte FOX Business’ta Hard Money programının sunucusu Natalie Brunell, SEC’nin Ripple ile uzlaşmayı planladığını argüman etti. Her ne kadar Ripple sözcüsü bu savın gerçeği yansıtmadığını Anlatım etse de XRP fiyatı bu ihtimal dahilinde fiyatlanacak yükselmeye devam etti.

Dün ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Analisa Torres’in görüş bildirme taleplerini onaylaması sonrası iki tarafın destekçileri de görüşlerini mahkemeye sunabilecek. Ripple’ın en Aka destekçisi olarak görülen Coinbase, resmi özetini mahkemeye daha Evvel sunmuştu. Coinbase’in mahkemeye sunduğu özette, SEC’nin kripto Nakit piyasasını dikkatli halde ele almadığı yer alıyordu.

XRP Yükselişi Devam Eder mi?

Şu anda 38 cent düzeyinde bulunan XRP bu direncin üzerinde tutunursa yeni bir ralli gerçekleştirebilir. Uzmanlara nazaran, 38 cent düzeyindeki direnç bölgesi aşıldığı takdirde 44 cent’e kadar bir yükseliş ivmesi izleyebiliriz. şayet XRP, 38 cent’lik direnç bölgesini aşamazsa aşağı taraflı bir düzeltme başlatabilir. Aşağı taraflı birinci dayanak 36 cent düzeyinde bulunuyor. Bir sonraki Aka dayanak ise 34 cent bölgesinde. Bu bölgelerin kaybı XRP fiyatını tekrar 32 cent düzeyine düşürebilir.

Quant neden Yükseliyor?

FTX çöküşü nedeniyle piyasa genel olarak bir gerileme yaşadı. Piyasanın gerileme yaşadığı bu süreçte nihayet 24 saatte %21 değer kazanarak en Fazla değer kazanan kripto paraların başında Quant geldi. Quant fiyatı 17 Ekim’de ulaştığı 228 dolarlık düzeyden beri Geri çekilme yaşıyordu. FTX krizi ile Birlikte bu düşüş geçtiğimiz hafta Hız kazandı ve uzun vadeli 150 dolar düzeyinden bir kırılmaya neden oldu. Lakin Bitcoin ve Ethereum’un toparlanma işaretleri göstermesiyle Birlikte Quant fiyatı da tekrar artış yaşamaya başladı. Başarılı kripto analist Greg Lunt, nihayet 236 haftada 77 bin cüzdanın Quant tuttuğunu lakin bu sayının Değerli bir biçimde arttığını belirtti. Lunt’a nazaran sırf geçen hafta 13.000 adet yeni cüzdan Quant ekledi. Bu da Quant’a olan ilginin arttığına ve bu İlgi artışının da yükselişi getireceğine işaret ediyor.

MINA

Son 24 saatte yaşadığı %7’nin üzerinde artışla 58 cent düzeyinde fiyatlanan MINA, en Fazla değer kazanan kripto paralar ortasında yerini aldı. Bu artışla Bir arada MINA piyasa sıralamasında 73.sıraya kadar yükseldi. Uzmanlar, ilerleyen günlerde Bitcoin’in yeşil Fer yakmasıyla birlikte MINA’nın 80 cent düzeylerine kadar yükseliş yaşayabileceğini bekliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir