Sequoia Capital, FTX Kaybından Dolayı Özür Diledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

Yaklaşık 85 milyar dolarlık bir varlığı yöneten Sequoia Capital, FTX nedeniyle yaşattığı kayıplardan Dolayı yatırımcılarından özür diledi.

Kripto ayı piyasası ve FTX iflasının tesirleri, piyasanın üzerinden çekilmeye başladı. Lakin, dünyanın en Aka kripto Nakit borsalarından birinin çökmesinin sonuçları ağır oldu. Bilhassa yatırım varlık Yönetim şirketleri, FTX ile ilgilerinden Dolayı milyonlarca dolarlık ziyan bildirdi. Süreçlerin hukukî boyuta taşındığı bu devirde, alacaklılar da mahkeme sırasına girmeye başladı. Uzmanlar, FTX alacaklılarının uzun yıllar bekleyebileceğini aktardı. bütün bu süreçler ortasında Sequoia Capital, yatırımcılarından özür diledi.

Sequoia Capital, Yatırımcılarına Güzelleştirme Kelamı Verdi

Yatırım varlık Yönetim şirketi Sequoia Capital, FTX nedeniyle yaklaşık 150 milyon dolarlık bir kayıp bildirmişti. Bu kayıpların akabinde şirket, yatırımcılarından özür diledi ve sürecin takibinde olacaklarını belirtti.

Wall Street Journal‘ın yaptığı habere nazaran, yatırım şirketinin ortakları yatırımcılarından özür diledi. Yatırım şirketinin ortakları, şirketin gelecekteki yatırımlarla ilgili durum tespit sürecini güzelleştireceğini bildirdi. Ayrıyeten yöneticiler, şirketin yaptığı yatırımların denetlenebileceğinin de iletisini verdiler.

Ayrıca yakın tarihli mahkeme belgelerine nazaran, FTX Group‘un en Aka 50 alacaklısına yaklaşık 3 milyar dolarlık bir borcu var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir