parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. SEC, Dijital Varlık Tanımından Kaçındı

SEC, Dijital Varlık Tanımından Kaçındı

admin admin -
13 0

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), oluşturduğu hedge fon kuralından dijital varlık tarifini çıkardı.

Kripto kesimi, düzenleyici baskılarla ve oluşturulmaya çalışılan kurallar ile çaba ediyor. Bilhassa ABD’li düzenleyiciler, nihayet periyotlarda kripto borsaları üzerinde ağır bir baskı kurmuştu. Coinbase nihayet periyodun gündemden düşmeyen konusu oldu.

Tüm bu süreçlerden sonra SEC‘ten küçük çaplı bir Geri adım geldi. SEC, en sonki hedge fon kuralından dijital varlık tarifini çıkardı.

SEC, Dijital Varlık Konusunda Dikkatli

Geçtiğimiz hafta ABD Temsilciler Komitesi’nde adeta sorguya çekilen SEC Lideri Gary Gensler, kripto hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme düşmüştü. Gensler’in, taşınır Bedel ve kripto konusundaki sorulara çekimser Karşılık vermesi kripto kesimini cesaretlendirmişti.

SEC’ten yeni bir atılım geldi. ABD’li düzenleyici, dijital varlığı tanımlamak üzere olduğu kurallarında Geri adım attı. SEC, oluşturulan kuralın nihayet versiyonundan dijital varlık tarifini çıkardı.

Bu mevzu özelinde oluşturulan notta, “Komisyon ve işçi bu terimi değerlendirmeye devam ediyor ve şu anda bu kuralın bir kesimi olarak dijital varlıkları benimsemiyor.” denildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir