Sam Bankman-Fried, Mahkeme Belgelerine Göre Alameda’dan 3,3 Milyar Dolar Borç Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, ortaya çıkan mahkeme dokümanlarına nazaran Alameda Research’ten 3,3 milyar dolar borç aldı.

Bilgiler, iflas başvurusu için mahkemeye sunulan dokümanlarda ortaya çıktı.

Sam Bankman-Fried, Gündem Olmayı Sürdürüyor

En Aka kripto Nakit borsalarından FTX’in yaşadığı çöküş, bütün sanayinin derin bir krize girmesine neden oldu. Şirketin eski CEO’su SBF, tenkitlerin en üst noktasında yer aldı.

Sam Bankman-Fried, sanayinin ileriye dönük olarak en Değerli isimlerinden birisi olarak görülüyordu. FTX kurucusu, mali açıdan sorun yaşayan birçok kripto şirketinin kurtarılmasına yardım etmişti.

SBF’nin kamuoyundaki pahasını düşüren en Değerli bahis, alıcı fonlarının berbata kullanılmasına ait ortaya çıkan raporlardı. Alameda Research’ün, FTX’in alıcı varlıklarını kullanarak riskli yatırımları finanse ettiği sav ediliyordu.

Alameda’yı çevreleyen tartışmalarda, daha Enteresan ayrıntılar ortaya çıktı. Yapılan iflas müracaatına nazaran SBF, Alameda Research’ten 3.3 milyar dolarlık bir kredi aldı.

Dosyalar, Alameda’nın SBF’ye 3,3 milyar dolarlık borç verdiğini Aleni bir biçimde ortaya koyuyor. Bu paranın hangi amaçla verildiği ise yanıtlanması gereken en Kıymetli soru.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, FTX çöküşüyle ​​ilgili olarak Aralık ayında bir Celse düzenlemeyi planlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir