Sam Bankman-Fried, FTX Çalışanlarından Özür Diledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, FTX çalışanlarından özür diledi.

SBF, çalışanlara gönderdiği bir mektupta “baskı karşısında donup kaldığını” söyledi.

Sam Bankman-Fried Özür Diledi

FTX’in şirketi Slack’te paylaşılan ve CoinDesk tarafından paylaşılan mektupta SBF, yaşananlardan dolayı Fazla üzgün olduğunu söyledi.

SBF, yaptığı açıklamada alıcı fonlarının Alameda Research’ü desteklemek için kullanıldığına ait tezlere Karşılık vermedi.

“Bunların hiçbirinin olmasını istemedim ve Geri dönüp her şeyi baştan yapabilmek için her şeyimi verirdim. Siz benim ailemdiniz.
Bunu artık kaybettim ve eski meskenimiz artık boş bir monitör deposundan ibaret. Gerimi döndüğümde konuşacak kimse kalmadı.
Baskı, sızıntı ve Binance [FTX’i satın alma istemesi] karşısında donup kaldım ve hiçbir şey söylemedim”

Sam Bankman-Fried, şirketi ismine iflas müracaatında bulunmadan Çabucak Evvel 11 Kasım’da CEO’luk vazifesinden istifa etti.

SBF’ye nazaran FTX’in bahar ayında yaklaşık 60 milyar dolarlık teminatı ve 2 milyar dolarlık borcu bulunuyordu. Fakat yaşanan piyasa çöküşüyle bu teminat yarıya indi.

Sektördeki likiditenin “kuruması” FTX’in teminatının yaklaşık 25 milyar dolar pahasında olduğunu gösterirken borçlarının 8 milyar dolara yükseldiği manasına geliyordu. Kasım ayında da bu ölçü 17 milyar dolara kadar indi.

SBF, Kasım ayında yaşanan “saldırı” olarak isimlendirdiği şeyin teminatı 8 milyar dolar daha azalttığını Anlatım etti.

“Krediler, şahsî tüketim için değil, Binance’i de satın almak iç olmak üzere ekseriyetle işimizi büyütme planları için kullanıldı”

SBF, nihayet olarak şirketi kurtarmak için hala bir Talih olabileceğini söyledi:

“Müşterileri bir Tüm haline getirebilecek yeni yatırımcılardan milyarca dolarlık bir İlgi olduğuna inanıyorum. Fakat size bir şey olacağına dair Laf veremem, zira bu benim seçimim değil”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir