Paribu’da USDT ile XRP İşlemi Nasıl Yapılır?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Ripple (XRP), bir ödeme ağı ve tıpkı vakitte bir kripto Nakit ünitesidir. Fakat Ripple, bilinen pek Fazla kripto paranın bilakis merkezi olan bir dijital paradır. Blockchain sistemi üzerinden süreç görmesine Karşın bir şirket tarafından yönetilir.

XRP’nin temel amacı, kripto Nakit üniteleri ile klâsik Nakit ünitelerinin aracılığını yapmaktır.

Ripple 2012 yılında yaratıldı. Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından kurulan Ripple Labs’in misyonu Aka ölçülerdeki Nakit ve varlık transferlerinin süratli, sağlam ve ucuz bir biçimde blockchain sistemi üzerinden yapılmasıdır. Bitcoin ve Ethereum’dan sonra global kripto Nakit borsalarında en Fazla istek gören Nakit ünitelerinden biridir.

Ripple XRP; dünya çapında bilinen ve süreç gören birçok kripto paranın bilakis madenciliği yapılmayan bir sisteme sahiptir. Bu kripto Nakit ünitesi, Ledger ismi verilen blockchain tabanlı defterlere sahip olan Ripple Labs isimli bir şirket tarafından yönetilir.

USDT ise, bedeli sabit bir kripto Nakit ünitesidir. Yani pahası her Vakit ABD Doları’na eş kıymettir. Bu sayede kullanıcılar, kripto Nakit piyasasındaki dalgalanmalara karşı paralarını korumak istediklerinde bedeli sabit Tether’e (USDT) yönelmektedir.

Paribu’da Tether (USDT) ile Ripple (XRP) süreci yapmak mümkündür.

Bunun için şu adımları takip etmeniz kâfi:

  • Paribu hesabınıza giriş yapın.
  • Piyasalar kısmına tıklayın.
  • Üst satırdan USDT’yi seçin.
  • Açılan ekrandan Ripple seçeneğine tıklayın.
  • Alış süreci için:
    – Açılan ekranda “Limit”, “Piyasa” ya da “Koşul”u seçerek USDT ile XRP alım süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Satış süreci için:
    – Üst satırdan “Satış” kısmına tıklayın. Akabinde “Limit”, “Piyasa” ya da “Koşul”u seçerek USDT ile XRP satış süreçlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir