Orchid (OXT) Coin Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

Orchid coin (OXT), kripto Nakit ünitesiyle çalışan bir sanal gizli File (VPN) olan Orchid’in Mahallî token’ıdır. Kripto parasının sembolü OXT’dir.

Orchid coin 4 şahıs tarafından kurulmuş bir platformdur. 2019 yılının aralık ayında piyasaya sürülmüştür. Orchid’in gayesi, herkesin rastgele bir iştirakçi sağlayıcıdan bant genişliği satın almasına müsaade vermek için kripto Nakit ünitesi ödemelerini kullanarak internet özgürlüğü sınırlamalarının üstesinden gelmektir.

Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen proje, Ethereum’un yavaş ve masraflı yapısından sıyrılmak için Çeşitli araçlar geliştirdi. Orchid ağında gerçekleştirilen süreçler, zincir dışı gerçekleşiyor. Bu sayede kullanıcılar, Ethereum’un yavaşlığından ve yüksek süreç fiyatlarından korunmuş oluyor.

Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulan token’ın azamî arzı bulunmamaktadır. Bu, duruma nazaran daha Çok tokenin basılabileceği manasına gelmektedir. Bununla Bir arada Ethereum üzerinde OXT madenciliği yapılabiliyor. Madenciler, kullanıcılara bant genişliği sağlayarak token mükafatları kazanıyor.

Orchid Nasıl Satın Alınır?

Orchid ağının Temel bileşenleri ortasında Orchid uygulaması, OXT coin, Orchid hesapları, Orchid protokolü, nano ödemeler, programlanabilir File ile edilgen gelir elde etme bulunmaktadır. Orchid uygulaması kullanarak da akıllı telefonlar ile her yerden kripto Nakit takipleri gerçekleştirilebilmektedir. Orchid istemcisi Android, iOS, Linux ve macOS üzerinden kolay bir biçimde kullanılabilmektedir.

Orchid coin, Binance ya da Kraken üzere borsalardan çarçabuk satın alınabilmektedir. Bu borsalar üzerinden coin süreçleri rahatlıkla yapılabilmektedir. öbür kripto varlıklar üzere Orchid coin alım satım, transfer üzere süreçler pratik bir formda kullanılan bir borsa platformu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Satın alınan hesaplar ile Orchid kullanıcıları Orchid kredileri de satın alabilmektedir. Pekala, bu krediler ile kullanıcılar nelere sahip olmaktadır?

  • Orchid ağı üzerinden bant genişliği satın alınabilmektedir.
  • Satın alımdan sonra bir kısmı depozito olarak ayrılmaktadır. Bu sayede berbata kullanımın önüne geçilmektedir.
  • Blok zincirde yapılan süreçler için yapılan Ufak ödemelere gas fiyatı denmektedir. Kredilerin bir kısmı da ortaya çıkan fiyatları karşılamada kullanılmaktadır.
  • İşlem fiyatları için de Orchid kredileri kullanılabilmektedir.

Pasif Gelir Elde Etme

Bir sağlayıcı, bir ölçü Orchid coin stake’lemesi ile stake depozitosu oluşturmaktadır.

  • Akıllı mukaveleyi kullanarak herkes node’lar üzerinde OXT stake’leyebilir.
  • Müşteriler, ilgili OXT depozito boyutlarına nazaran yeni düğümler seçerler.
  • Daha Aka stake depozitoları bu sayede, orantılı olarak daha Çok kullanıcı, bant genişliği ve gelir sağlar.
  • Düğüm esasen azamî bant genişliğindeyse ek stake’ler boşa harcanmış olur.

Token’lar stake için kilitlendiklerinde bant genişliği sağlama için Çabucak kullanılabilirler. Sağlayıcı staking mukavelesinden token’leri çekmek istiyorsa bir “kilit açma” süreç süreci başlatmalıdırlar ve bu süreçte sağlayıcılar üç ay boyunca fonlarını stake depozitosu olarak kullanamazlar ya da transfer edemezler.

Orchid ekosisteminde takas edilen pahanın ölçüsü ne olursa olsun muhakkak bir satıcının değişken stake ölçüsü, Yekün stake’inin bir yüzdesiyle o şahsa birebir yüzdeyle bir kullanıcı trafiği ve süreç akışı sağlar. Tipik ve dürüst satış davranışıyla bu süreç akışı ölçüsü, Yekün gelire yansır. Satıcıların staking kararları, kendi seçimlerine bırakılır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir