Nouriel Roubini, Binance CEO’sunun SBF’den Daha Şaibeli Birisi Olduğunu Söyledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

Ünlü iktisat profesörü Nouriel Roubini, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’dan daha şaibeli bir İsim olduğunu söyledi.

Nobel ödüllü ekonomist, kripto Nakit kesimi ile ilgili olan tenkitlerine devam ediyor.

Nouriel Roubini, CZ’yi Gaye Aldı

2008 yılında yaşanacak olan ekonomik krizi iddia ederek Aka bir üne kavuşan Nouriel Roubini, CZ’nin SBF’den Fazla daha şaibeli olduğunu lisana getirdi.

Birkaç ay Evvel SBF, güç durumda olan kripto Nakit projelerini kurtarması sebebiyle adeta bir kurtarıcı olarak görünüyordu. SBF, 1907 yılındaki bankacılık krizi sırasında bir sıra kuruluşu kurtarmayı başaran efsanevi Amerikalı finansör John Pierpont Morgan ile karşılaştırılıyordu.

Kasım ayında ise durum hiç beklenilmeyen noktalara gitti. Birinci olarak likidite kriziyle karşı karşıya kalan FTX, kısa bir mühlet sonra Kısım 11 iflas müracaatında bulundu.

CZ, FTX’in çöküşünün akabinde likidite krizinde olan projelere Yardımcı olma amacıyla bir kurtarma fonu oluşturduğunu duyurdu. Binance CEO’su kısa bir mühlet evvel, kripto bölümünün 2008 yılındaki mali krizine emsal bir durum yaşayabileceğini söyledi.

CZ, şimdiden birkaç platformun kendisine ulaştığını söyledi. Roubini ise CZ’nin SBF’nin rolünü aldığını argüman ediyor.

Sektörün epey bilinmeyen bir durumda olduğunu söyleyen Roubini, kripto Nakit bölümünü “yozlaşmış bir çöplük ekosistemi” olarak tanımladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir