Nijerya’nın Kripto Planları

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 01, 2023 Yorum Yok

Nijerya, varlık takviyeli token’lara müsaade verebilir lakin kriptoya müsaade vermeyebilir.

Kripto Nakit kesiminin yaygınlaşmasının akabinde hükümetlerin bahis özelinde atacağı adımlar da merak konusu. Bununla Birlikte Nijerya‘nın SEC’inden yeni açıklamalar geldi.

Nijerya’nın SEC’i Kripto Konusunda Açıklamarda Bulundu

Bir rapora nazaran, Nijerya‘nın SEC’i varlığa dayalı token’lara süreç yapan borsalara yetki vermeyi düşünüyor. Buna rağmen, ülkenin merkez bankası tarafından kısıtlanan kripto ticaretinde yer Meydan firmalar için rastgele bir uygulama olmayacak.

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Nijerya’daki düzenleyiciler, Üleş senedi, borç ve mülk üzere varlıklarla desteklenen token ticareti yapan dijital borsalara lisans vermeyi düşünüyor fakat kripto ticaretine müsaade Eda planları şimdi bulunmuyor.

Nijerya taşınır Değerler ve Borsa Kurulu taşınır değerler ve yatırım hizmetleri lideri Abdulkadir Abbas açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Bir düzenleyici olarak, karmaşık olanlara geçmeden Evvel her Vakit Fazla Yalın ve net bir teklifle başlamak isteriz.”

Rapora nazaran Nijerya’daki SEC, dijital borsalar için müracaatları sürece koymaya başladı. Nijerya merkez bankası bir müddettir ülkede kripto ticaretini kısıtladı. Lakin ülkedeki işler değişmeye başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir