Mart Ayında, Rekor Seviyede Kripto ATM’si Çevrimdışı Oldu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 01, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz ay 3627 kripto ATM’sinin çevrimdışı olmasıyla, aylık bazdaki en Aka ATM düşüşü yaşanmış oldu.

Küresel ölçekte büyüyen ve benimsenen kripto paralar, fizikî ATM’ler sayesinde topluluklara indirgeniyor. Fakat, yalnızca Mart ayında 3.627 kripto ATM’sinin çevrimdışı olmasıyla, toplam ATM sayısının 33.727’ye düştüğü gözlemlendi.

İlk Bitcoin ATM’sinin kurulduğu 2013 yılından bu yana, aylık olarak kurulan ve kaldırılan kripto ATM’lerinin net değişimi müspet olmuştu. Fakat Coin ATM Radar‘ın bilgilerine nazaran, Mart ayındaki düşüşle birlikte, bu müspet eğilim Aksine dönmeye başladı.

Kripto ATM’lerinde Eğilim Negatife Dönüyor

Kripto paraların popülerlik kazanması, global çapta bir kripto ATM furyasını da beraberinde getirmişti. Bilhassa 2021 yılından sonra artış gösteren kripto ATM’leri, nihayet zamanlardaki düşüşler ile negatif eğilime dönmeye başladı.

2023 yılı, kripto ATM’leri açısından negatif geçiyor. Ocak ayında 1.587 kripto ATM’sinin, Şubat ayında 275 kripto ATM’sinin ve Mart ayında 3.627 kripto ATM’sinin çevrimdışı olduğu gözlemlendi.

2022 yılının Eylül ayından itibaren çevrimdışı olma eğilimi gösteren kripto ATM’leri, geçtiğimiz ay rekor kırdı. Mart 2023, aylık bazda, en Çok kripto ATM’sinin çevrimdışı olduğu ay oldu.

Ayrıca, Vakit içinde kurulan kripto ATM sayısının, Ocak 2021 tarihinde 2.048 olduğu öne çıkıyor. Bu data ele alınınca, Mart ayındaki düşüşün önemini masaya koyuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir