Marathon, Rekor Seviyede Bitcoin Çıkardı

Bitcoin Nis 04, 2023 Yorum Yok

Madencilik şirketi Marathon, Mart ayında kendi rekorunu kırarak, yaklaşık 24 milyon dolar bedelinde 850 Bitcoin (BTC) çıkardı.

Ocak ayından itibaren yükseliş sergileyen Bitcoin, madencilik kesimini de Olumlu ölçüde etkiliyor. Geçtiğimiz Yıl kuvvetli süreçlerden geçen ve iflas bildiren madencilik şirketi, bu yıla damga vurmaya devam ediyor.

Güçlü madencilik şirketlerinden Marathon, yılın birinci çeyreğinde ve Mart ayında rekor düzeyde Bitcoin çıkardı. Marathon, madencilik süreçlerinden birinci çeyrekte 2.195 Bitcoin elde ederken, Mart ayında 850 Bitcoin kazandı.

Marathon, Bitcoin Çıkarma Rekoru Kırıyor

Madencilik devi Marathon, 2023 yılında rekor düzeyde Bitcoin (BTC) çıkarıyor.

Geçtiğimiz yıl, FTX’in iflas etmesi ve beraberinde gelen Bitcoin düşüşleri, madencilik bölümünde birçok iflasa neden olmuştu. Core Scientific, operasyonlarına devam edemeyeceğini açıklayarak iflas bildiriminde bulunmuştu.

Kripto kışı olarak geçen 2022 yılının ardından, kuvvetli yükselişlerin yaşandığı bir 2023 yılı dikkat çekiyor. Bitcoin’in 16 bin dolar düzeylerinden 30 bin dolara kadar dayandığı bu üç aylık dilimde, diğer kripto kesiminde de olumlu sinyaller geliyor.

Madencilik şirketi Marathon, 2023 yılının birinci çeyreğine ve Mart ayına yönelik raporlar yayınladı. Bu raporlara nazaran firma, operasyonel hash oranını yüzde 64 artırmayı başardı.

Ayrıca şirket, Mart ayında kendi rekorunu kırarak yaklaşık 24 milyon dolarlık bir Bitcoin çıkardı. Şirketin bir Öbür kendi rekoru da birinci çeyrek üzerinden geldi. Birinci çeyrekte Marathon, yaklaşık 61.5 milyon dolarlık Bitcoin elde etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir