parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Lightning Labs, BRC-20 Problemine El Uzattı

Lightning Labs, BRC-20 Problemine El Uzattı

admin admin -
12 0

Lightning Labs, Bitcoin ağını tıkayan BRC-20 sorununu çözmek için Lightning Network‘e yeni bir güncelleme getirdi.

Kripto ekosisteminde neredeyse her Devre yeni bir furya oluşmaya başladı. Memecoin‘ler, metaverse’ler, NFT‘ler ve daha birçok farklı kategori hayatımıza girmeye başladı. nihayet devirlerin yeni furyası da BRC-20 token’ları oldu. Bitcoin ağında oluşturulan bu token’lar, kısa müddette popülerlik kazandı. Lakin BRC-20‘ler, ağdaki süreç sıklığı nedeniyle Bitcoin’in tıkanmasını sağlamıştı.

Lightning Network’ün gerisindeki geliştirici olan Lightning Labs, bu durumu çözecek yeni bir güncellemeye imza attı.

Lightning Labs, BRC-20 Tıkanıklığına deva Üretiyor

Lightning Network‘ün geliştiricisi olan Lightning Labs, nihayet devrin yeni furyası BRC-20‘lere el uzattı. Geliştirici grup, BRC-20 token’ları nedeniyle yavaşlayan Bitcoin ağına değindi. Lightning Labs, Bitcoin ağındaki token basımının ve data yazmanın verimsiz olduğunu ileri sürdü. Direkt blok alanına bilgilerin yazıldığı klasik metodu hantal bulan grup, yeni bir güncelleme yayınladı.

Lightning Labs‘ın yayınladığı Taproot Assets Protocol‘ün yeni sürümü, BRC-20 token’larının daha verimli basılmasını sağlamak için çıkarıldı. Geliştirici grup, yeni sürümün azamî zincir dışı çalışacak biçimde tasarlandığını belirtti.

Ayrıca Lightning Labs, BRC-20 token’ları konusunda hizmet veren bütün cüzdan ve borsaların, Lightning Network‘ü yakında kullanabileceklerinin sinyalini verdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir