Kuzey Karolina’da Kripto Madencilik Yasağı Gündemde

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 05, 2023 Yorum Yok

Kuzey Karolina’nın Buncombe ilçesi Bitcoin madenciliğine yönelik yeni bir niyet içerisinde.

Buncombe ilçesi Etraf ve arazi düzenlemelerine gidiyor. Bu düzenlemeleri gerçekleştirirken Bitcoin madenciliği yapan tesisleri tekrar planlamanın peşinde.

Kuzey Karolina’nın Buncombe İlçesinde Bitcoin Madenciliğine Yasak Gelebilir

Kuzey Karolina‘daki Buncombe İlçesi, bir yıllık bir moratoryum düşünerek kripto Nakit madenciliğini çevreleyen çevresel tasalara proaktif bir yaklaşım benimsiyor.

İlçe şu anda doğal etrafa ziyan verebilecek ağır arazi kullanımları için standartlar ve azaltma sistemleri oluşturmak için yeni bir plan içerisinde. Bilhassa “kripto Nakit madenciliğini” diğer bilgi merkezlerinden ayırarak başka bir arazi kullanımı olarak tanımlamayı hedefliyor.

Bir yıllık moratoryum sırasında Buncombe County, rastgele bir Bayındırlık bölgesinde kripto Nakit madenciliği kullanımları için rastgele bir Bayındırlık sertifikası müsaadesi vermemeyi hedefliyor. İlçe sanayi için Müsait bir düzenleyici plan geliştirirken, süreksiz yasak statüsü ile koruyacak.

Moratoryum 2 Mayıs’ta başlayacak ve 1 Mayıs 2024’te sona erecek. diyar ayrıyeten, kripto Nakit ünitesi madenciliğiyle bağlantılı Olumsuz tesirleri azaltmayı ve bölümün aktiflik göstermesini sağlamayı amaçlayan Bayındırlık yönetmeliğinde bir sıra değişiklik üzerinde çalışacak. çevresel ziyanı ve toplumdaki bozulmayı en üye indirmek için Müsait düzenlemeler çerçevesinde.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir