Kripto Yatırımcıları Endişeli: Merkezi Borsalardan Çıkış Arttı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 17, 2023 Yorum Yok

Silicon Valley Bank’in çöküşüyle Bir arada kripto yatırımcılarının merkezi borsalardan (CEX), merkeziyetsiz (DEX) borsalara yönelimi arttı.

Bankacılık krizlerinin Aka bir yankı uyandırdığı süreçte, kripto yatırımcılarını DEX’lere daha da ısınmış gözüküyor. Geçtiğimiz süreçte yaşanan FTX krizi, borsa kullanıcılarının fonlara erişimini durdurmuştu bunun sonucuyla Birlikte DEX’lere olan İlgi giderek azalmıştı. Bilhassa de bankalarda yaşanan problemler Önemli boyuta ulaşınca, kripto yatırımcılarında DEX tarafı yine benimsenmiş görünüyor. Silicon Valley Bank’in iflası, USDC Coin’in (USDC) transfer onchain bilgilerini Aka oranda etkiledi. Tanınan onchain platformu Chainalysis ise, duruma dair raporları yayınladı.

Banka Krizleri, DEX’lere Olan Yönelimi Artırdı

Silicon Valley Bank ile başlayan ve Signature Bank ile devam eden bankacılık dalının krizleri, finans yatırımcılarının başını karıştırdı. Yaşanan nihayet olaylardan sonra yatırımcılar için, merkezi/merkeziyetsiz kavramı daha Aka Ehemmiyet taşır hale geldi.

Chainalysis, 16 Mart tarihinde yayınladığı bir yazıda, borsalar düşüş gösterdiği zaman yatırımcıların telaşa kapılıp “fonlarını çekememe ihtimalinden” korktuklarını belirtti. Chainalysis bilgileri, CEX’lerden DEX’lere olan saatlik çıkışların SVB felaketinden kısa bir müddet sonra 300 milyon doların üzerine çıktığını doğruladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir