parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Kripto Vergilendirmesi İngiltere’nin Gündeminde

Kripto Vergilendirmesi İngiltere’nin Gündeminde

admin admin -
28 0

İngiltere Hazinesi istikbal yıldan itibaren vergi mükelleflerinin kripto yararlarını farklı kaydetmesi gerektiğini açıkladı.

Kripto paraların benimsenmesi arttıkça ülkelerin de bu alanlarda yaptıkları uygulamalar artmaya başladı. Bunların en başında regülasyonlar ve vergilendirmeler geliyor.

İngiltere’de Kripto Vergilendirmesi Gündemde

Kripto Nakit kesiminin gün geçtikçe genişlemesi kripto yararlarından ülkelerin vergi alması fikrini ortaya çıkardı. Bu bağlamda Birleşik Krallık vergilendirme siyasetinde vergi mükelleflerinin istikbal yıldan itibaren kripto karlarını başka kaydetmesi gerektiğini açıkladı.

Birleşik Krallık vergi mükellefleri, halk cüzdanı için yılda fazladan 10 milyon İngiliz Sterlini yaklaşık olarak 12 milyon ABD Doları artırması beklenen bir hareketle kripto varlıklarını vergi formlarında başka farklı bildirmek zorunda kalacak.

Hareket, Maliye Bakanı Jeremy Hunt tarafından Çarşamba günkü yıllık bütçede açıklandı.

Birleşik Krallık Hazinesi Çarşamba günü yayınlanan bir evrakta şunlar yazıldı:

“Hükümet, Nisan 2025’te sona eren vergi yılında uygulamaya konacak olan, kripto varlıklara ait meblağların başka olarak tanımlanmasını gerektiren Ferdî Kıymetlendirme vergi iade formlarında değişiklikler getiriyor.”

Bu değişimle Birlikte Birleşik Krallık hükümeti kripto vergilendirmesi için Önemli adım atan ülkelerden biri oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir