Kripto Madenciliği Yapan Kişiye Tutuklama İddiası!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 24, 2023 Yorum Yok

Bir kripto yatırımcısının Massachusetts merkezli bir okulda, gizli bir formda kripto madenciliği faaliyetlerinde bulunduğu belirtildi.

Massachusetts‘de bulunan bir okulda gizli halde kripto madenciliği faaliyetlerinin yürütüldüğü bildirildi. Okulda yapılan ayrıntılı tarama sonucunda 11 kripto madenciliği cihazı tespit edildi. Yaklaşık olarak 18.000 dolar kıymetinde elektrik tüketen madencilik aygıtları, Massachusetts sakinlerini şoka uğrattı.

Kripto Madencisine Yönelik Suçlamalar Devam Ediyor

Massachusetts merkezli bir okulda, eski bir tesis çalışanı olan Nadem Nahas, gizlice kripto madenciliği faaliyetleri yaptığı belirtilmişti. Okulda kripto madenciliğine yönelik sistem kuran eski tesis çalışanı, şuan için suçlamalara yanıt vermeden mahkemeden kaçmış durumda.

Yerel basında çıkan haberler doğrultusunda Nahas, 23 Şubat tarihinde okulu tahrip etmek ve kaçak elektrik kullanımı sulçlamarıyla mahkemeye çıkarılması planlanıyordu. Evvelki süreçte ABD‘nin Massachusetss eyaletinin Cohasset kasabasında tesis elemanı olarak çalıştığı belirtilen Nahas, 28 Nisan ile 14 Aralık tarihleri ortasında kripto madenciliği faaliyetlerini sürdürebilmek için yaklaşık olarak 18.000 dolar kıymetinde kaçak elektrik kullandığı tez ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir