JPMorgan: Kripto Girişim Sermayesi Ekim Ayında Daha da Azaldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 08, 2022 Yorum Yok

Ayı piyasası sürerken kripto teşebbüslerine kapital akış suratı 2021’in birebir devrine nazaran yaklaşık olarak üçte bir yavaşladı.

JPMorgan açıkladığı araştırma raporu, Ekim bilgilerinin kripto risk sermayesi yatırım suratında ayda bir milyar doların altına düşmeye devam edişini gözler önüne serdi.

Kripto Teşebbüslerine Ayrılan kapital Düşmeye Devam Ediyor

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki rapor muharrirleri, düşüş trendinin geçen Mayıs ayında Terra çöküşünün akabinde başladığını ve ayı piyasasının tesiriyle de Ekim sayılarının yalnızca mevsimsel bir yaz yavaşlamasından fazlasını gösterdiğini söyledi.

JP Morgan raporunda, aylık 500 milyon ila 1 milyar dolar ortasındaki risk sermayesi yatırımı düzeyinin, geçen yılın tıpkı devrinde suratının üçte birinden daha az olan yıllık yaklaşık 10 milyar dolarlık bir Oran verdiğini belirtti.

Panigirtzoglou , risk sermayesi fonlarının dijital varlıklar kesiminde kapital dağıtma konusundaki isteksizliğini gösterdiği için bunu dert verici bir gelişme olarak nitelendirdi. Kripto Nakit piyasalarındaki var zayıflığın bir müddettir burada olabileceği mümkünlüğünü artırdığına inanıyor.

Ayrıca Panigirtzoglou, dingin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu akışları üzere öbür ölçümlerin kalıcı zayıflığa işaret ettiğini söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir