Janet Yellen, Daha Etkili Kripto Gözetimi için Çağrıda Bulundu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 16, 2022 Yorum Yok

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto pazarının daha tesirli nezareti için davette bulundu.

Yellen’a nazaran kripto Nakit borsası FTX’in çöküşü, dijital varlık piyasalarının daha tesirli bir nezarete gereksinimi olduğunun Aleni bir delili.

Janet Yellen, Daha Tesirli Bir Nezaret Talep Ediyor

Hazine Bakanı Yellen, bahisle ilgili olarak şunları söyledi:

“Geleneksel finansal sistem ve kripto piyasalarının ilişkileri, finansal istikrar tasalarını artırabilir. İleriye dönük olarak bu riskleri ele almak, tüketicileri korumak ve finansal istikrarı teşvik etmek için Gerekli olanı yapmak hayatı Ehemmiyet taşımaktadır”

Yellen’ın açıklaması, FTX’in yapmış olduğu iflas müracaatının kripto bölümündeki yer Meydan birçok şirketi etkilemesinin akabinde geldi. FTX, geçtiğimi Ocak ayında 32 milyar dolarlık bedele sahipti.

Janet Yellen, regülatörlerin var kuralları “titiz bir şekilde” uygulaması gerektiğini ve Kongre’nin Biden idaresi tarafından belirlenen düzenleyici boşukları doldurmak için “hızlı devinim etmesi” gerektiğini söyledi.

“Müşteri varlıklarının birleştiirlmesi, şeffaflık eksikliği ve Menfaat çatışmaları da iç olmak üzere bu raporlarda belirlediğimiz birtakım riskler, geçtiğimiz hafta kripto Nakit kesiminde yaşanan gerilimli sürecin merkezinde yer aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir