Hex Trust, Dubai’den Sanal Varlık Lisansı Aldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Dijital varlık müdafaa şirketi Hex Trust, Dubai‘ninSanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) lisans aldı.

Günden güne gelişen ve benimsenen kripto paralar, ülkelerin de radarına girmeye başladı. Blockchain ve dijital varlıklar konusunda ağır çalışmalar yürüten ülkeler, teknolojide geride kalmak istemiyor. Bu ülkelerden birisi olan Singapur, blockchain merkezi olmak istediğini belirtti. Ayrıyeten Güney Kore, bir kentini düzenleyicilerden arındırarak bu alandaki çalışmaların merkezi yaptı. Avrupa tarafında da MiCa aracılığıyla çalışmalar yürütülüyor. FTX borsasının çökmesi, düzenleme ve denetleme fikrine ağırlaştırdı. nihayet olarak Hex Trust, Dubai’den lisans aldı.

Hex Trust, Dubai İmtihanından Geçti

Kripto ve dijital varlık müdafaa şirketi Hex Trust, Dubai’den Asgarî Uygulanabilir mahsul (MVP) lisansı aldı.

Dijital varklık şirketi, aldığı MVP lisansı sayesinde ülkedeki hizmetlerini meselesiz halledebilecek. Bu lisans, kurumsal müşterilere sanal varlık saklama hizmetleri, staking hizmetleri ve kurul imkanı üzere Türlü imkanlar sunacak. Şirket, Dubai’den aldığı bu lisans ile güvenilirlik kazandı.

Haziran ayında Dubai’den süreksiz müsaade Meydan dijital varlık muhafaza şirketi, yaklaşık beş ay sonra tam lisansını almayı başardı. Ayrıyeten Dubai’de, Binance ve Komaiun da lisans aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir