Hester Peirce, FTX’in Regülasyonlar için Katalizör Olabileceğini Düşünüyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

SEC üyesi Hester Peirce, FTX’in yaşadığı çöküşün regülasyonlar için bir katalizör olabileceğini söyledi.

FTX’in çöküşü ve akabinde yaptığı iflas başvurusu dal içerisinde Aka bir meşakkat yaşanmasına neden oldu. Peirce, bu olayın yeterli tarafına bakmaya odaklanmış durumda.

Hester Peirce, FTX ile İlgili Konuştu

ABD taşınır Değerler ve Borsa Komitesi üyesi, FTX’in yaşadığı çöküşün ABD’li vekilleri uyandırabilecek bir Hadise olduğuna inanıyor.

Bahamalar merkezli FTX’in Kısım 11 iflas müracaatında bulunduğunu açıklamasından kısa bir mühlet Evvel konuşan Peirce, FTX’in yaşadığı çöküşün bir katalizör olabileceğini Anlatım etti.

Peirce’e nazaran düzenleyicilerin net kurallar meydana getirmesi gerekiyor.

“Bu sadece yaptırım hareketleri uygulamak manasına gelmiyor. Lakin bunu toplu olarak düşünerek, bu kesimi nasıl düzenlemek istediğimizi bilmemiz gerekiyor”

Peirce, SEC ve CFTC’nin uyum sağlaması halinde, dijital varlıkların düzenlenmesi ile ilgili sorunların üretken ve verimli bir biçimde çözülebileceğini söyledi.

“SEC ve CFTC’nin Bir arada çalışması Fazla mantıklı. Kongre harekete geçmeden Evvel bile ortaklaşa birçok çalışma yapılabilir ve bilgi alabiliriz”

Hester Peirce, kripto sanayisini düzenlemekten hangi kurumun Mesul olması gerektiğini söylemedi. Buna ek olarak sadece kriptoya odaklanan bir düzenleyiciye sahip olmanın problemlere neden olabileceğini vurguladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir