Hangi Coin'e Yatırım Yapılır?

Hangi Coin’e Yatırım Yapılır?

Bitcoin, Coin Keşif Ağu 29, 2022 Yorum Yok

Muhtemelen Shiba Inu (SHIB), XRP madeni para veya ANKR’yi duymuşsunuzdur, ancak hangi madeni paraya yatırım yapmak için en iyisi olduğunu biliyor musunuz? Bu makale karar vermenize yardımcı olacak! Bilgilendirilmiş bir karar vermenize yardımcı olmak için bir kripto para biriminin geçmiş performansına, piyasa değerine ve popülaritesine göz atacağız. Ayrıca nasıl dahil olabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Sonuçta, kripto para birimine yatırım yapıyorsunuz!

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu bir kripto para birimidir ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ABD doları ile satın alınabilir. Bazı büyük kripto para birimleri, başka bir para biriminde ödeme yapılmasını gerektirir. Kripto para birimini satın almak için bir ShibaSwap platformu kullanılır. Ayrıca kripto para borsalarında satın alınabilir. Shiba Inu’yu doğrudan borsadan satın alabilir veya USDT veya ETH takas edebilirsiniz.

Madeni para fiyatı 2018’in başlarında bir şaka olarak başladı. Bu, inanılmaz miktarda yutturmacaya ve ardından 5,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine yol açtı. Şu anda çoğu hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor ve yakın gelecekte onları geçmesi bekleniyor. Ancak, meme jeton durumu nedeniyle fiyat henüz sabit değil. SHIB hala sınırlı faydası olan ve sosyal medya ve kamuoyundaki popülaritesine dayanan spekülatif bir yatırımdır.

XRP Coin

XRP coin, yatırım yapılabilecek en iyi kripto para birimi olarak ivme kazanıyor. Şu anda Binance ve Poloniex dahil olmak üzere çeşitli borsalarda işlem görüyor. Bununla birlikte, ABD tarafından verilen para biriminizle XRP satın almak zordur. XRP satın almak için önce Bitcoin veya Ethereum satın almanız ve ardından fonları borsaya aktarmanız gerekir. ABD’de XRP satın almak için kredi kartınızı kullanamazsınız, bu nedenle banka kartı ile satın almanız gerekir.

Ayrıca, Ripple’ın hükümetlerin XRP kullanarak kendi para birimlerini çıkarmasına yardımcı olacak bir planı var ve şirket aktif olarak bunun için bastırıyor. Bu, gelecekte Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir çatışmaya yol açabilecek olsa da, onu bugün yatırım yapmak için en iyi madeni para yapan birkaç olumlu noktaya sahiptir. Ripple’ın en büyük avantajı hızlı çözümlenmesidir. İşlem onayları genellikle yalnızca dört ila beş saniye sürer. Buna karşılık, banka havalelerinin işlenmesi günler alabilir ve Bitcoin işlemlerinin doğrulanması yalnızca birkaç dakika sürebilir. XRP işlem ücreti, mevcut oranda bir kuruşun küçük bir kısmı olan 0.00001 XRP’dir.

Shiba Inu (DOT)

Shiba Inu geliştirme ekibi, bu para birimini dünyanın para birimi haline getirmek için çok çalışıyor. Kripto para birimi, Ethereum’un yüksek gaz ücretlerini ortadan kaldıran ve yıldırım hızında işlemlere izin veren Katman 2 Shibarium blok zincirinde çalışacak. Sonuç olarak, SHI 2019’da yatırım yapmak için en iyi para olabilir.

Shiba Inu projesinin geliştiricileri şimdiden bir metaverse inşa etme planlarını duyurdular. Kod adı Shiberse olan metaverse, kullanıcıların bir blok zincirine dayalı sanal “Shiba Lands” parsellerine yatırım yapmalarına izin verecek. Metaverse’ler bu günlerde inanılmaz derecede popüler ve kriptodaki en büyük anlatı haline geliyorlar. Yukarıdaki avantajlara ek olarak, Shiba Inu zaten yatırım yapılacak ilk üç madeni paradan biridir.

XRP Coin

Shiba Inu (ANKR)

Doge ve diğer kripto para birimlerini duymuş olsanız da, ilk Japon kripto para birimi olan Shiba Inu’nun (ANKR) yatırım yapmak için en iyi madeni para olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu para birimleri hala nispeten bilinmemekle birlikte, madeni para yatırımcıları cezbetmektedir. portföylerini çeşitlendirmek istiyor. Doge’ye ek olarak, Shiba’nın ayrıca Shiba Coin’den çok daha yüksek olan BONE ve LEASH olmak üzere iki jetonu daha vardır. Bu yeni paraya, Coinbase dahil olmak üzere en popüler ana borsalarda yatırım yapabilirsiniz. Ayrıca bir donanım cüzdanında da mevcuttur.

Piyasaya çıkan en son kripto para birimi Shiba Inu (ANKR), maskotu olarak bir Japon köpeğinin görüntüsünü kullanıyor. Dogecoin gibi, Shiba Inu madeni parası da bir mem kriptodur ve şimdiden sosyal medyada oldukça fazla gevezelik yarattı. Ancak, bu para birimine yatırım yapmadan önce artılarını ve eksilerini bilmeye değer.

Ethereum

Şu anda yatırım yapmak için en iyi parayı arıyorsanız, bakmanız gereken Ethereum’dur. Bu kripto para birimi, yalnızca bir kişiden diğerine para göndermek için kullanılan Bitcoin’den ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Yenilikleri Bitcoin’den çok daha kapsamlıdır ve herhangi bir yatırımcının portföyüne değerli bir katkıdır. Ancak bazı dezavantajlar var. Hadi daha yakından bakalım.

Akılda tutulması gereken ilk şey, bir kripto para birimine asla sermayenizden fazlasını harcamamanız gerektiğidir. Düşük büyüme potansiyeline sahip bir kripto para birimine yatırım yaparsanız çok para kaybedebilirsiniz. Örneğin, büyük bir şirket büyük bir Ethereum bloğu satın aldıysa ve diğer tüm kullanıcıların hesabını sildiyse tüm paranızı kaybedebilirsiniz. Bu durumda, başka bir kripto para birimine yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir