G7 Ülkelerinden Regülasyon Adımı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 12, 2023 Yorum Yok

Kripto paraların regüle edilmesi konusunda G7 ülkelerinden adım geldi.

Kripto Nakit bölümünde geçtiğimiz Yıl yaşanmayan kalmadı. Bununla Birlikte önde gelen ülkelerden regülasyon sesleri yükselmeye başladı.

G7 Ülkeleri Regülasyonlara Yeşil Işık Yaktı

G7 ülkelerinin, dijital Nakit ünitesi standartlarını ve kripto düzenlemelerini tartışacaklarını bildirdi. G7, gelişmekte olan ülkeleri merkez bankası dijital Nakit ünitesi standartlarını uygulamaya teşvik edecek ve kripto Nakit üniteleri üzerinde daha kuvvetli bir düzenleme fikrinde birleşecek. Ayrıyeten G7, orta gelirli ülkelerin borç ıstıraplarıyla gayrete odaklanacak.

Japonya’nın üst seviye Nakit ünitesi diplomatı Masato Kanda, G7’nin bu Yıl Japonya’nın başkanlık edeceği tartışmalarda, gelişmekte olan ülkelere Müsait memleketler arası standartlarla dengeli merkez bankası dijital Nakit ünitelerinin uygulamasına nasıl Yardımcı olacaklarını açıkladı. Kanda, CBDC‘nin gelişmesinden kaynaklanan riskleri ele almak için Müsait şeffaflık ve sağlam yönetişim üzere faktörleri sağlamaları gerektiğini vurguladı. G7’nin perakende CBDC için halk siyaseti prensibi de iç olmak üzere, gelişmekte olan ülkelere Müsait standartlarla dengeli CBDC‘yi uygulamaya koymalarına Yardımcı olacakları önceliği olarak belirledi.

G7’nin dışında, Çin dijital Nakit ünitesi çıkarma konusunda lider durumda. Birtakım ülkeler ise deneylerle ilerlerken, G7 merkez bankaları CBDC yayınlamaya yönelik ortak standartlar belirledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir