G20, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 11, 2023 Yorum Yok

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20’nin kripto Nakit ünitelerinin düzenlenmesi konusunda ortak bir araştırma yürüttüğünü lisana getirdi.

Kripto paraların yaşadığı çöküşler ve ettirdiği ziyanlar, birçok ülkeyi kripto düzenlemeleri konusunda harekete geçirdi. nihayet olarak geçtiğimiz Yıl gerçekleşen, FTX’in iflası ve beraberinde gerçekleşen kripto çöküşü bu hususta tesirli oldu. Kripto sanayisinin anne gündemlerinden birisi de kripto düzenlemeleri oldu. Bu kapsamda, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20’nin kripto düzenlemeleri konusunda ortak devinim ettiğinin altını çizdi.

G20, Kripto Düzenlemelerini Araştırıyor

Reuters tarafından yapılan habere nazaran, Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, G20‘nin kripto Nakit düzenlemeleri konusunda ortak devinim ettiğini belirtti.

Hindistan’ın bu yılki G20 lideri olan Sitharaman, G20 olarak nitelendirilen Aka iktisatların, kripto Nakit ünitelerinin düzenlenme konusunda toplu bir formda araştırma yürüttüğünü belirtti.

Sitharaman, Yeni Delhi’de merkez bankası yöneticileriyle görüştükten sonra basın açıklaması yaptı. Bakan, “Bütün uluslarla konuşuyoruz, Şayet düzenleme gerektiriyorsa, o Vakit Biricik bir ülke Biricik başına hiçbir şey yapamaz” dedi.

Ayrıca, Hindistan Başbakan Narendra Modi, kripto Nakit ünitelerinin ülkede yasaklanması ve baskılanması konusunda Misli adımlar atmıştı. Lakin Modi’nin bu atağı, kesin bir sonuca eşlik etmedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir